Sarı Kocaeli'nin Yükselen Değeridir

12 Eylül 2019 Saat: 00:46
Selçuk ÇELEBİ
Bu süre zarfında hep Lastik iş sendikasının yaptığı, Toplu İş Sözleşmeleri her zaman Kocaeli işçi camiasında damgasını vurmuştur. Yaptığı Toplu İş Sözleşmeri imrenerek izledim.

SEKA Kağıt Fabrikasında uzun yıllar çalışıp emekli oldum, yaklaşık 26 yıl hizmet edip emekliliğe hak kazandım.

Bu süre zarfında hep Lastik iş sendikasının yaptığı, Toplu İş Sözleşmeleri her zaman Kocaeli işçi camiasında damgasını vurmuştur. Yaptığı  Toplu İş Sözleşmeri imrenerek izledim.

Yani sözün özü Rahmetle andığım Abdullah Karacan bu durumun mimarı olmuş, işçisini eğitmiş bilgilendirmiş ekonomik özgürlüğü noktasında başarı çıtasını daima yükselmiştir.

Baktığınızda yerine geçen Alaattin Sarı sendikanın çizgisini değiştirmemiş hatta burada başarı sağlanacaksa hep birlikte sağlanmasını şiar edinmiştir.

Her zaman sendikanın genel politikasını işçi metfaatları doğrultusunda kullanmış, göreve geldiği süreden bu yana yaklaşık 15 tane sözleşme imzalamıştır. İşçisinin istemediği sözleşmeye imza atmamış,

Her zaman başarılı olma ve işçisinin isteklerine cevap verme gayreti içinde olmuş,TÜPRAŞ işçisinin dahi Lastik İş sendikasına geçmek istedikleri yönünde  kamuoyunda yüksek sesle dillendirildi.

Bazen ahlak kuralları doğrultusunda örgütlü olan işyerlerine girmek etik kurallarımızı çiğnemek olur diye böylesine gayret içersinde olmamış adamlık noktasında duruş sergilemiştir.

Lastik İş Sendikasını Kocaeli’deki durumu ortadadır. Sosyal Tesisleri  ve Oteli ile personeline ciddi manada hizmet etmektedir.

Lastik İş Sendikası gibi bir sendikanın üyesi olmak her işçinin hayalidir. Böylesine kamuoyuna kendini kanıtlamış bir kurumun başkanlığını üstlenen  Alaattin Sarı beyin her zaman yanında olduğumu ve destek verdiğimi belirtiyorum.

YORUMLAR Tümü (2)

Lütfen Resimdeki kodu yazınız
Kenan Subaşı12.09.2019 10:13

Haklısın sayın abdullah karcan başkan çok sevdiğim bir arkadaşımdı ruhu şat olsun alattin sarı baskanda görevinde başarılar dilerim emekcinin yanında olan lastik iş sendikasina başarılar dilerim .

Kenan Subaşı12.09.2019 10:13

Haklısın sayın abdullah karcan başkan çok sevdiğim bir arkadaşımdı ruhu şat olsun alattin sarı baskanda görevinde başarılar dilerim emekcinin yanında olan lastik iş sendikasina başarılar dilerim .

Diğer Yazıları

Tüm Yazıları