SEKA'yı Unutmak Mümkün Mü !

16 Kasım 2019 Saat: 02:12
Selçuk ÇELEBİ
SEKA EMEKLİSİ olarak,anılarımızı anlatmaya devam ederken hafızalarımızda yer alan,yaşanmış olan olayları okurlarıma paylaşmadan olmaz tabi ki;

 

 SEKA'yı Unutmak Mümkün Mü !

SEKA EMEKLİSİ olarak,anılarımızı anlatmaya devam ederken hafızalarımızda yer alan,yaşanmış olan olayları okurlarıma paylaşmadan olmaz tabi ki;

Çalışan işcilerin her 3.yılda bir hak ettikleri Derimont yapılan toplu sözleşme gereği kendilerine verilir. En az 6 adet aldığım Derimot’tu giyemedim.Adi bir ürün olduğu için giyildiğinde hele bir topluma girdiğinizde rahatsız edici bir koku verirdi.Onun için çok arkadaşım kullanmazdı.

Gece vardiyasında Derimont’u alan bir arkadaşımın ciddi manada eleştirisi ile karşı karşıya geldim; Arkadaşıma bir öneride bulundum.

Kendisine Bana 10 adet Derimont bul dedim. Ben sana yeter ki sen iste ben sana 100 adet bulurum dedi.Kendisine  2. Gün sonrasına randevulaştık.

Yalnız istediğim Derimonları güzel paket yapın ve belirtilen saatte buluşup bende cebimdeki benzinle derimonları Seka Fabrikasının çıkışında protosta amaçlı yakmayı planlamıştım.

Şübe yönetiminde olduğum için öncelikle başkanımı ve genel başkanımı bilgilendirmem gerektiğide biliyordum.

Şübe başkanıma gereken bilgilendirmeyi yaptım. Bana git genel başkanla paylaş dedi.Bende Sendikanın Genel Merkezine gittim.Bir kaş gün önce vefat eden Sendikamızın Genel Sekreteri Şükrü Kayacık bana çok destek vermişti.Şükrü ağbimi rahmetle anıyorum.Mekanı Cennet olsun inşallah.

Ogün saat 11 00 gibi Genel Müdür İsmet Genç’ten randevü talep edildi. Gün içersinde dönüş yapılıyor ve saat  13 30 ‘da Sendika yönetimi ile Genel Müdürümüz bir araya geliyor.

Çok çok olumlu netice alınıyor.

Daha farklı konularda var onları es geçiyorum. SEKA çalışanları hak ettikleri Derimont’u almaya başlıyor.

İnanın yaklaşık 12 yıl oldu emekli olduğum, halen son aldığım Derimont’umu giyiyorum.

Duygulandığım anlarda oluyor. Çarşıda tesadüf  karşılaştığım arkadaşların giydiklerini görüyorum.

Arkadaşlarımız güzel sözleri beni çok mutlu ediyor.

 

Saygı ve Sevgerimle..

YORUMLAR Tümü (2)

Lütfen Resimdeki kodu yazınız
yücel22.11.2019 21:30

Güzel bir mücadele vermişsiniz, O deri montu giymek keyifli olmalı.

Kenan Subaşı16.11.2019 15:29

Sayin yazar böylesi güzel anilarinuzi paylaşım teşekkürler ediyorum mutlaka daha farklı anilarinuz.da vardır.paylaşin lütfen

Diğer Yazıları

Tüm Yazıları