Vatan Sağ Olsun

16 Şubat 2020 Saat: 13:01
Selçuk ÇELEBİ
Mehmet bizim evin tek çocuğuydu ona askere gitmeden bir gün önce asker kınasi yaptık onu davullarla zurnalarla askere gönderdik.

VATAN SAG OLSUN...

Mehmet'im henüz 17 yasindayken asker olmak istiyordu ama buna bir engel vardi;bu engel yasiydi.Ahmet askere gitmeyi cok istedigi için yasini büyütmeye karar verdi bu karari bize açtıgında çok karsi çıktık ama o okadar istekliydiki biz bile engel olamadık, Mehmet mahkemeye giderek yasini 2 yil yaşını büyüttü ve bir yıl sonra askerlik celbi geldi evet Mehmedim Sirnak'a gidiyordu.

Bizler cok tereddüdliyken o okadar mutluyduku ki anlatamam hani sanki insan imkansiz birseyi isterde imkansiz oldugunu bildigi halde ister ya sonra o istegi gerceklesir ya iste öyle bir sevinçdi onunki.

Mehmet bizim evin tek çocuguydu ona askere gitmeden bir gün önce asker kınasi yaptık onu davullarla zurnalarla askere gönderdik.

Mehmet askere gittikten bir ay sonra dağıtıma geldi ona usta birliğini nerede yapacagını sorduk oda kendi istegiyle yine Şirnak'ta kalmak istedigini komutanina söylediğini ve komutanının bunu üst yerlere bildirdikten sonra Mehmede isteğinin kabul edildiğini söylemis yani netíce itibariyle oğlumuz yine Şirnak'a gidiyordu.

Mehmet usta birligine gitikden sonra bizi her hafta pazar günü arardi yine bir pazar günü aradi ve o gece namaz dagina göreve cikacaklarini söyledi ve televizyondan Sirnakdaki namaz daginda üç günlük süren operasyon sonunda 2 şehit haberi duyduk elimiz yüreğimizde haberi seyrederken malesef iki şehitden biri bizim oğlumuzdu.

Ben olayi metanetle karşılarken annesi saçlarini yolarak memedim diye ağıt yakıyordu ertesi sabah kapımız çalındı ve bir komutan ve iki asker gelmişti komutan bize zarftan çıkardığı oğlumuzun künyesini verdi vede oğlumuzun ne kadar kahraman birisi oldugunu kanının son damlasina kadar çatıştığını hep önde oldugunu hep ilk kurşunlari attığını anlattı.

O günü oğlumun al bayraga sarılı tabutunu omzumda taşıdım ve oğlumuzu topraga verdik.

YORUMLAR

Lütfen Resimdeki kodu yazınız

Diğer Yazıları

Tüm Yazıları