BİL KOLEJİ

Kültür

Murgul’da Duygu Yüklü Anlar

KARBAFED yönetimi ve geziye katılanlar, Murgul Şehitliği’ni ziyaret etti.

30 Temmuz 2019 Saat: 10:24
Murgul’da Duygu Yüklü Anlar
Murgul’da Duygu Yüklü Anlar

Murgul Belediye Başkanı Hasan Çavuş’a ve Murgullulara bir kez daha veda eden Artvin gezginleri, Kurtuluş Savaşı sırasında şehit düşenlerin yattığı Murgul Şehitliği’ni ziyaret etti.

"ŞEHİTLER ÖLMEZ, ONLAR DİRİDİR"

Kafileye eşlik eden Murgul Merkez Camii İmam Hatibi Mustafa Mert, şehitlikte yaptığı konuşmasında, şehitlerin ölmediğini ve diri olduklarını ifade etti. Mert’in konuşmasından sonra tüm şehitler için dua edildi ve Fatiha okundu.

MOLLA HAMİT CANA TÜRBESİNE ZİYARET

Murgul Şehitliği’nde yaşanan duygu yüklü anlar, Hristiyan bir aileden gelmesine rağmen, okuduğu Meryem suresi sonrası Müslüman olan ve Hristiyan Gürcüleri İslam’a davet eden ve bunda da başarılı olan Molla Hamit Cana türbesi ziyaret edildi, dualar okundu.

DELİKLİKAYA HERKESİ BÜYÜLEDİ 

Artvin gezginleri, KARBAFED yöneticilerinin öncülüğünde bir doğa harikasını daha görme fırsatı buldu. Gezginler, Murgul’un doğal güzelliklerinden biri olan ve yüzyıllar içerisinde suyun kayayı deldiği, adına Deliklikaya denilen olaya şahit oldu. Yukarılardan akan su, deldiği kayanın içinden akarak küçük bir gölet oluşturmuş. Yağan yağmura rağmen geziye katılanlar, Deliklikaya önünde fotoğraf çektirmeyi ihmal etmedi.

ÇORUH ÜZERİNDE ADRENALİN TAVAN YAPTI 

Kafile Deliklikaya sonrası Artvin’e doğru yol alırken, Çoruh Zip Line’a uğradı. Türkiye’nin su üzerinde çelik tellerle geçilen en

uzun mesafesini sahip ( 800 metre) hattında cesaretlerini denedi. Önceleri karşıdan karşıya geçmeye çekinen kafile, Selçuk Çelebi ve KARBAFED Başkanı Mikail Kalyoncu’nun karşıdan karşıya geçmesinden cesaret alan gezginler, Zip Line ile biraz korkulu, biraz keyifli ama bir o kadar da adrenalin yüklü dakikalar yaşadı.

YORUMLAR

Bu Habere Yorum Yapılmadı. İlk Yorumu Siz Yapmak İster misiniz? 
Lütfen Resimdeki kodu yazınız
 

Kocaeli Gazetesi, Kocaeli Güncel ve Son Dakika Haberleri Tavsiye Formu

Bu Haberi Arkadaşınıza Önerin
İsminiz
Email Adresiniz
Arkadaşınızın İsmi
Arkadaşınızın E-Mail Adresi
Varsa Mesajınız
Güvenlik KoduLütfen Resimdeki kodu yazınız
Yukarı ↑