BİL KOLEJİ

Röportaj

Prof.Dr Babür Özçelik Hocamı Ziyarette Bulundum

Prof.Dr.Babür Özçelik,Gebze Teknik Üniversitesi Retör Yardımcısı olan değerli hocamı Kocaeli Haber Dünyası olarak ziyarette bulundum.

16 Şubat 2018 Saat: 23:08
Prof.Dr Babür Özçelik Hocamı Ziyarette Bulundum
Prof.Dr Babür Özçelik Hocamı Ziyarette Bulundum

Prof.Dr.Babür Özçelik,Gebze Teknik Üniversitesi Retör Yardımcısı olan değerli hocamı Kocaeli Haber Dünyası olarak ziyarette bulundum.

Gebze Teknik Üniversitesi alanının yarısı Kocaeli il sınırında diğer yarısı İstanbul İl sınırlarında olan üniversitesinin çok özellikleri var.

Üniversitenin daha öğrenim sürecinde devam ederken işsiz kalmadığı ve mezun aşamasına gelindiğinde %80 yakını iş sorunu yaşamadığını bilgisini Babür Hocamızdan öğreniyoruz.

Henüz kampüs kapısından içeri girdiğimiz anda; tertemiz havasını almamızla, doğayla bütünleşen görsel güzelliklerini görmemiz bir oluyor. Okulun nüfusunun az olması ve yeşilliklerle dolu devasa bir kampüse sahip olması, öğrencilerine müthiş bir huzur sağlıyor. İşte Gebze Teknik Üniversitesi 200 dönüm arazi üzerine kurulmuş adeta yalancı cennet diyebileceğimiz yeşil alana sahiptir.

1992 Yılında TBMM Kararı ile Kuruldu

Gebze Teknik Üniversitesi, 1992'de kurulan Gebze Yüksek Teknoloji Enstitüsü’nün temelleri ve tecrübe birikimleri üzerine ve 22 yıllık mirasına sahip çıkarak 4 Kasım 2014 tarihindeki Türkiye Büyük Millet Meclisi kararı ile kurulmuştur. Gebze Teknik Üniversitesi, altyapısıyla, donanımıyla, akademik kadrosuyla ülkemizin en önemli bilim üssü olmaya aday, en genç ancak deneyimli üniversitesidir. 

1994 Yılında Toplam 80 Öğrenci ile Başlamıştır

Gebze Teknik Üniversitesi, eğitim faaliyetlerine 1994 yılında Elektronik Mühendisliği, Çevre Mühendisliği, Malzeme Bilimi ve Mühendisliği, İşletme, Biyoloji ve Kimya Bölümleri'nde açılan lisansüstü programları ile toplam 80 öğrenci ile başlamıştır.

Çevre Mühendisliği Lisans Eğitimi Vermektedir

2001 yılına kadar sadece lisansüstü eğitimin verildiği Gebze Teknik Üniversitesi'nde, 2001 yılında Bilgisayar Mühendisliği ve Elektronik Mühendisliği Bölümleri'nde lisans eğitimine başlanılmıştır. Bu bölümleri takiben 2002 yılında Malzeme Bilimi ve Mühendisliği, Matematik ve Fizik Bölümleri; 2008 yılında Mimarlık ile İşletme Bölümleri, 2010 yılında Moleküler Biyoloji ve Genetik Bölümleri ve son olarak Çevre Mühendisliği lisans eğitimi vermeye başlamıştır.

6626 Öğrenci Eğitim görüyor

Gebze Teknik Üniversitesi'nde eğitim, 25 lisansüstü program ve 9 lisans bölümü ile devam etmektedir.2017 yılı itibariyle 2589 lisans, 4037 lisansüstü olmak üzere 6626 öğrenci Gebze Teknik Üniversitesi'nde eğitimlerini sürdürmektedir.

YORUMLAR

Bu Habere Yorum Yapılmadı. İlk Yorumu Siz Yapmak İster misiniz? 
Lütfen Resimdeki kodu yazınız
 

Kocaeli Gazetesi, Kocaeli Güncel ve Son Dakika Haberleri Tavsiye Formu

Bu Haberi Arkadaşınıza Önerin
İsminiz
Email Adresiniz
Arkadaşınızın İsmi
Arkadaşınızın E-Mail Adresi
Varsa Mesajınız
Güvenlik KoduLütfen Resimdeki kodu yazınız
Yukarı ↑