SAG blok
BİL KOLEJİ-
MERT KARA -haber içi

Güncel

Prof.Dr.Nevzat Yalçıntaş vefatının 3.yılında dualarla anıldı

İzmitliler Yeni Topkapı Kabristanın da; eski Başbakanlarımızdan Adnan Menderes ve arkadaşları ile merhum Cumhurbaşkanı Turgut Özal’ın kabrini de ziyaret ettiler.

18 Temmuz 2019 Saat: 00:43
Prof.Dr.Nevzat Yalçıntaş vefatının 3.yılında dualarla anıldı
Prof.Dr.Nevzat Yalçıntaş vefatının 3.yılında dualarla anıldı

Prof.Dr.Nevzat Yalçıntaş vefatının 3.yılında dualarla anıldı

Hocaların Hocası Prof.Dr. Nevzat Yalçıntaş vefatının 3.sene-i devriyesinde, Kabri başında ve Topkapı Anıt Mezar Camiinde yâd edildi.

Oğulları Doç.Dr. Murat Yalçıntaş ve Mehmet Yalçıntaş’ın ev sahipliğinde gerçekleşen Yeni Topkapı Kabristanındaki kabri başında başlayan anma toplantısına; eski Sanayi veTicaret Bakanı Bakanı Ali Çoşkun, Çanakkale Onsekiz Mart Üniversitesi Rektör Prof.Dr. Sedat Murat, Aydınlar Ocağı Genel Başkanı Prof.Dr. Mustafa E. Erkal, Mehmet Akif Ersoy Fikir ve Sanat Vakfı Başkanı Mehmet Cemal Çiftçigüzeli, Doğu Türkistan Uygur Haber ve Araştırma Merkezi Genel Yayın Yönetmeni Hamit Göktürk, Yalova Üniversitesi Öğretim üyesi Prof.Dr. Tuncay Güloğlu, Av. Ahmet İyioldu, geçen dönem Mustafakemalpaşa Belediye Başkanı Sadi Kurtulan, Şahlanış Hareketi Genel Başkanı Mehmet Mahmut Yıldız, Kurucu Genel Başkan Murat Altunişadamı Fuat Ergün ile Prof.Dr. Nevzat Yalçıntaş’ın çok sayıda seveni katıldı.

15 Temmuz 2016 tarihinde vefat eden Hocaların hocası Prof.Dr. Nevzat Yalçıntaş’ın kaybının üçüncü yılında tertiplen anma toplantısında Bestekar Mevlidhan Amir Ateş, Kadir Konya ve çok sayıda hafızın okuduğu Kur’an-ı Kerim ve mevlid sonrasında Anıt Mezar Camii bahçesinde Özbek Pilavı ikram edildi.

 

İzmit’ten de; Akça Koca Kültür Platformu Başkanı Hasan Uzunhasanoğlu, Yüksek İstişare Kurulu Başkanı Ahsen Okyar, Dr. Oktay Taşolar, Ekonomist Cihat Kaymas ve Dr. Nuri Çağlar ile Dr. Halil İbrahim Kahraman toplantıya katıldı.

 

İzmitliler Yeni Topkapı Kabristanın da; eski Başbakanlarımızdan Adnan Menderes ve arkadaşları ile merhum Cumhurbaşkanı Turgut Özal’ın kabrini de ziyaret ettiler.

 

YORUMLAR

Bu Habere Yorum Yapılmadı. İlk Yorumu Siz Yapmak İster misiniz? 
Lütfen Resimdeki kodu yazınız
 

Kocaeli Gazetesi, Kocaeli Güncel ve Son Dakika Haberleri Tavsiye Formu

Bu Haberi Arkadaşınıza Önerin
İsminiz
Email Adresiniz
Arkadaşınızın İsmi
Arkadaşınızın E-Mail Adresi
Varsa Mesajınız
Güvenlik KoduLütfen Resimdeki kodu yazınız
Yukarı ↑