gölcük evdekal

Siyaset

Saadet Partisi İl Başkanlığı Eylül ayı olağan Divan Toplantısı’nı

Saadet Partisi İl Başkanlığı Eylül ayı olağan Divan Toplantısı’nı Sabancı Kültür Merkezi’nde Genel Başkan Yardımcısı Mesut DOĞAN beyin katılımı ile yoğun bir katılımla gerçekleştirdi.

5 Ekim 2019 Saat: 17:30
Saadet Partisi İl Başkanlığı Eylül ayı olağan Divan Toplantısı’nı
Saadet Partisi İl Başkanlığı Eylül ayı olağan Divan Toplantısı’nı

Saadet Partisi İl Başkanlığı Eylül ayı olağan Divan Toplantısı’nı Sabancı Kültür Merkezi’nde  Genel Başkan Yardımcısı Mesut DOĞAN beyin katılımı ile yoğun bir katılımla gerçekleştirdi.

Parti çalışmalarının değerlendirildiği toplantıda il Başkanı Zafer Mutlu icra kurulunu da kamuoyuna tanıttı.

Saadet Partisi Kocaeli Başkanlığı yürütme kurulunun;

İl Başkanı Zafer MUTLU

İl Teşkilat Başkanı Halil KAYIN

İl Siyasi İşler Başkanı Alaattin ÇAKMAK

İl Planlama ve Kordinasyon Başkanı Abdülhamit ŞAHİN

İl Seçim İşleri Başkanı Fatih POLAT

İl Tanıtma Başkanı Sedat USLU

İl Sivil Toplum Kuruluşları ve Halkla İlişkiler Nihat YILDIZ

İl Eğitim Başkanı Necip KATIRAĞ

İl Dış İşleri Başkanı Halit ŞENGÜL

İl Mahalli İdareler Başkanı Zeki KARATAŞ

İl Muhasibi Cemal ERDOĞAN

İl Mali İşler Başkanı Eyüp ÇELİK

İl Sosyal İşler Başkanı İbrahim BIYIKLU

İl Ekonomik İşler Başkanı Volkan GEMİKSİZ

İl Yatırım ve Kalkınma Başkanı  Paşa Ali GÜMÜŞ

İl Sekreteri İbrahim BIKMAZ

İl Gençlik Kolları Başkanı Latif Gökhan DURTAŞ

İl Kadın Kolları Başkanı Reyhan ŞENGÜN

olarak belirtildi.

 

Bu değişim ile teşkilatların tekrardan hareketlendiği ve heyecanı gözden kaçmadı.

 

“TÜPRAŞ AYLARDIR GÜNDEMDEN DÜŞMÜYOR”

Kent ülke gündemine dair açıklamalarda bulunan İl Başkanı Zafer Mutlu; “Bu zamana kadar 20 yılı aşkın süredir ne gerekiyorsa yaptık. Teşkilat mensuplarımıza ve genel merkezimize çalışmalarından dolayı şükranlarımı arz ediyorum. Yaşadığımız beldeleri şehirleri daha yaşanılır hale gelmesi için kendisini çalışmaya adamış teşkilat mensupları olarak görevimizi bugüne kadar yaptık bundan sonra da yapmaya devam edeceğiz. Kentimizde aylardır süren bir Tüpraş meselesi var. Tüpraş Genel Merkezi’nin Kocaeli’den İstanbul’a taşınması uzun zamandır gündemde. Bu konuda büyük bir endişemiz var. Biliyoruz ki o ildeki sanayicilerin verdiği vergilerden belediyelerimize yüzde altılık bir pay geliyor. Bu şehirde bir güvenlik sorununu ortaya koyan sanayi kuruluşlarının bulundukları şehire katkı da sunması gerekir. Şehrimizin Tüpraş’tan mahrum bırakılması Kocaeli’ye yapılabilecek en büyük kötülüklerdendir.”

 

“KOCAELİ HAK ETTİĞİ DEĞERİ GÖRMÜYOR”

Tüpraş açıklama yapıyor diyor genel merkezi tek yaşıyoruz. Vergimizi yine Kocaeli’ye veriyoruz diyor ama bu açıklamayı kabul etmek müminin değil. Büyükşehir Belediye Başkanı Tahir Büyükakın da diyor ki paniğe gerek yok, bakanlığın bu kuruluşların nerede vergi vereceğini belirleme düzenleme yetkisi var. Peki ben onlara soruyorum ; Kocaeli, İstanbul ve İzmir’den sonra ülke ekonomisine en büyük katkısı olan şehirdir. Bu gibi sanayi kuruluşlarının birçoğunun genel merkezi de İstanbul’da.Peki onların da vergisini Kocaeli’ye verme girişiminiz hiç oldu mu söylesinler? Kocaeli hak ettiği değeri maalesef görmüyor. Kendi ifadeleriyle bunu belli ediyorlar” diyerek Tüpraş Genel Müdürlüğü’nün taşınması konusunda eleştirilerde bulundu.

 

“20 YIL ÖNCEKİ FELAKET HALEN DERS VERMEDİ Mİ”

Geçtiğimiz günlerde İstanbul Silivri merkezli yaşanan deprem konusuna da değinen İl Başkanı Zafer Mutlu; “İstanbul merkezli bir depremle sarsıldık. Akıllar hemen 20 yıl öncesine çevrildi. Nem yapıldı, ne araştırmalar çıkarıldı deprem oldu da yeni yeni tekrar bakılıyor. Ancak hala kentimizde binlerce yirmi yaşın üstünde sorunlu, yıkılmayı bekleyen altı yedi katlı bina var. Gerekli olan imar planlarını halen ortaya koymuş değiller. 20 yıl önceki büyük felaket bize halen ders veremedi mi? Bu yapı sorunlarının ortadan kalkması için imar plan değişikliklerinin en acilinden yapılmasını diliyorum” diyerek ifadelerini tamamladı.

 

“ZİRVELER YAPILIYOR AMA NETİCE YOK”

Sözlerinin devamında Kartepe’de yapılacak olan zirveye değinen Mutlu; “Ekim ayı sonunda Kartepe zirvesi yapılacak. Bu zirvede şehircilik ve mutlu şehir teması işlenecek. Geçen yıl da göç konulu zirve yapılmıştı.Bakanlarımız geldi, yurt içi ve yurt dışından çok önemli isimler de gelmişti. Bu zirveler sonunda kapsamlı sonuçlar çıkarıldığı halde aradan zaman da geçtiği halde ortaya çıkan sonuçlara göre bu kentte hangi adımlar atıldı bunların açıklanması gerekir. Bu kent netice almak istiyor, buyursunlar açıklasınlar.Ortak akılla hareket edip, ulaşım yol yapı, imar, kentsel dönüşüm konusunda ortaya çalışma koymak gerekir. Zirveler yapılıyor ama netice yok. Biz Saadet Partisi olarak gerekli her şeyi takip ederek, her bir kuruşun nerelere harcandığının takipçisi olacağız. Saadet Partisi olarak aktif siyasetimizi her şartta devam ettireceğiz” diyerek sözlerini tamamladı.

 

YORUMLAR

Bu Habere Yorum Yapılmadı. İlk Yorumu Siz Yapmak İster misiniz? 
Lütfen Resimdeki kodu yazınız
 

Kocaeli Gazetesi, Kocaeli Güncel ve Son Dakika Haberleri Tavsiye Formu

Bu Haberi Arkadaşınıza Önerin
İsminiz
Email Adresiniz
Arkadaşınızın İsmi
Arkadaşınızın E-Mail Adresi
Varsa Mesajınız
Güvenlik KoduLütfen Resimdeki kodu yazınız
Yukarı ↑