gölcük evdekal
Selçuk ÇELEBİ
Selçuk ÇELEBİ

Alanya’da ilk Gün Yaşadıklarım

Kışın 327 Bin olan Nüfusu,yılın 8 ayı ve yazın 3 Milyon buluyor.Yabancı Turistlerin akın ettiği yaz tatilini geçirmek için bu şirin ilçeye akın ediyorlar.Burada yerel Esnafın bilinçlendirilmesi gerekiyor.

15 Mart 2020 Saat: 18:04

Alanya’da  ilk Gün Yaşadıklarım

Kışın 327 Bin olan Nüfusu,yılın 8 ayı ve yazın 3 Milyon  buluyor.Yabancı Turistlerin akın ettiği yaz tatilini geçirmek için bu şirin ilçeye akın ediyorlar.Burada yerel Esnafın  bilinçlendirilmesi gerekiyor.

Sabah erken saatlerde Alanya Otogarına indim, taksi çağırdım taksici yanıma geldi. Bağuluma yardım etti.

Taksiye bindim,belirtilen adrese hareket ettik.İsrarla sordum gideceğim adres kaç km dedim.8-10  Km dedi.Sahtekarlık başlamıştı.Benim bildiğim gideceğim adres 4 Km idi.

Benim daha  önce 40 TL ödediğim adres  78 TL yazmıştı taksimetre,gideceğim adresin etrafında birkaç tur atmıştık.

Neyse gideceğim yeri  ben  hatırlamıştım. Bana ağbi daha çok var gideceğimiz yere dedi.Tamamen kontrol bana geçme sırası  gelmişti.

Neyse hatırladığım yolu ben tarif ettim. Site önüne yanaştık.Aklıma Bir Muziplik geldi.Ben Alanya Kaymakamlığına şübe müdürü olarak atandığımı söyledim taksiciye,

Sizleri ciddi bir eğitimden geçirmek lazım dedim. Bey efendiye sizi üç ay gibi ruhsatınızı iptal edelim ne dersin dedim.Eğer az geldi ise altı ay yapalım dedim,size o konuda yardımlarımı esirgemem dedim.

Eyvah eyvah yandı keten helva , aman müdürüm benim 4 tane çocuğum var .Okul Masrafı evime aş götürmem lazım dedi.

Demek ki siz devamlı böyle yapıyorsunuz, size gelen yabancılara kazık atıyorsunuz. Sizi eğitimden geçirmek lazım dedim.Yazıklar olsun yaptığınız işe dedim.Döndü bana ücret vermeyin dedi.

Benden hakkın neyse alacaksın evladım dedim. Hakkın olmayanı alamazsın dedim.Hakkını ödedim yalnız sizle işim bitmedi.

Yakın zamanda sizle görüşeceğiz,sizleri  genel eğitimden geçirmek ülke adına çok yararlı olacak dedim.Çok çok özür dileyerek yanımdan ayrılan taksiciyi en kısa zamanda görüşmek dileğiyle dedim.

Taksiciye son olarak her kuşun eti yenmez gördün mü bak bu sefer baltayı taş'a vurdun dedim.O korku ömrünün sonuna kadar unutmaz diye düşünüyorum.

Tabi ki ilk fırsatta Alanya Belediye Başkanı Adem Murat Yücel beye bu durumu aksatacağım,Bu konuyu asla aksatmayacağım.

Halk Pazarı Ziyaretim

Halk Pazarına alış verişe inmiştim  en çok dikkatimi çeken Portakal ve Limon fiyatları  idi.

Limon fiyatlarını görünce şaşırmıştım. Kilosu 6 TL olan limonu elime aldığımda inanın mengene ile sıksanız su çıkmayağından emindim. Yerli Muz  5 TL’satışa sunulmuş.

Naranciyenin Merkezi olan  Alanya’da Portakal Fiyatları nasıl olurda 6 TL olurdu şaştım kaldım. Ülke genelinde yaygın olan AVM ‘den aldım  Limon Fiyatı 4 TL’den  Portakal’da 4 Tl’den aldım alışverişimi tamamlamış oldum.

YORUMLAR

 
Lütfen Resimdeki kodu yazınız
Bu Yazıya 4 yorum yapılmıştır
Serhan 18.03.2020 10:39
Selçuk haksız işlere hep karşı olduğunu bilen birisi olarak taksicinin durumunu gözümün önüne geliyor ???????????? seninde önünde egilecek hale kesin gelmiştir. Taksiye kimse binmez diye düşünüyorum 2 kilo bırakarak ayrılmıştır kesin ???? adam sabah Besmele ve Salavat getirmiş müslüman olduğunu sayende hatırlamış olarak gitmiştir ????????????
Mesut AYÇİÇEĞİ 16.03.2020 05:40
Selam abim seni herzamanki duyarlılıgından dolayı tebrik ediyorum süper yapmışsın harikasın
Maksut çelik 16.03.2020 00:28
Selçuk başkanım taksicilerin fırsatcılığı kısa yol varken yolu uzatıyorlar sonra ekmek paramızı kazanıyoruz diyorlar helala haram sokuyorlar bence saygı duyarım
Duygu 15.03.2020 19:46
Ağabey, Alanyada da boş duramadın değil mi :) Ailenle 2-3 gün tatil yapacan diye gönderdik sen gene iş çıkarmışsın başına.. Haksızlığa susan dilsiz yılandır sözü gereği tabiki susmayacaktın. Gerek kamuoyu görevi yapan gazeteci olarak gerek de duyarlı vatandaş olarak gittiğin her yerde sorunlara parmak basışın taktire şayan. Ömrüne bereket.
 

Kocaeli Gazetesi, Kocaeli Güncel ve Son Dakika Haberleri Tavsiye Formu

Bu Yazıyı Arkadaşınıza Önerin
İsminiz
Email Adresiniz
Arkadaşınızın İsmi
Arkadaşınızın E-Mail Adresi
Varsa Mesajınız
Güvenlik KoduLütfen Resimdeki kodu yazınız

Yazarın Diğer Yazıları

"Bir Millet İki Devlet"TADEF'i Sahiplenelim25 Mayıs 2020 Saat: 18:39
Türkiye Azerbaycan Dernekler Federasyonu Başkanlığını Bilal Dündar’ın yaptığı Kozluk Mahallesi Mehmet Ali Kağıtcı Sokak Sekapark Otel Yanı Azerbaycan Haydar Aliyev Kültür Evi İzmit/Kocaeli yaklaşık 800 m2 alanda hizmet vermektedir.
Koronavirüs Testimiz Negatif Çıktı30 Nisan 2020 Saat: 03:27
Test sonucum Negatif çıktı,ancak bana şu söylendi, Bu sonuç sizin için ilk adım olarak iyi ama sevindirmesin.Buradan çıktınız hiç tahmin etmediğiniz Koronavirüslü biri ile karşılaştınız.anında virüs mikrobunu kapmak an meselesidir.
Rahmet ve Bereket Ayı Ramazan24 Nisan 2020 Saat: 18:20
Ramazan, insanı özünden kavrayan, bireysel ve toplumsal planda değişim ve dönüşümü kolaylaştıran bir zaman diliminin adıdır.
Evde Kal Sağlıklı Kal25 Mart 2020 Saat: 08:08
Dünyada hızla yayılan, Türkiye'de de şu ana kadar 44 can alan Koronavirüs salgını ile ilgili son günlerde sokağa çıkma yasağı getirilsin önerileri yüksek sesle dile getirilmeye başlandı.
Vatan Sağ Olsun16 Şubat 2020 Saat: 13:01
Mehmet bizim evin tek çocuğuydu ona askere gitmeden bir gün önce asker kınasi yaptık onu davullarla zurnalarla askere gönderdik.
Tüm Yazıları
Yukarı ↑