gölcük evdekal
Selçuk ÇELEBİ
Selçuk ÇELEBİ

Bayramınız Mübarek Olsun

Yaklaşık bir ay oruçlarımızı tuttuk ALLAH nasip ederse bir kaç gün sonra Ramazan Bayramına erişeceğiz.

29 Mayıs 2019 Saat: 17:53

Bayramınız Mübarek Olsun

Yaklaşık bir ay oruçlarımızı tuttuk ALLAH nasip ederse bir kaç gün sonra  Ramazan Bayramına erişeceğiz.Bazen oturduğumda düşünüyorum eski bayramlarla şimdiki bayramları arasında korkunç fark var. Adam yıllarca oturduğu apartmanında karşı komşusunu tanımıyor.

Buduruma söylenecek çok söz var.Her halde geçim derdi mi diyeceğiz.Hayır hayır biraz islamdan uzaklaştık saygı yok sevgi yok,Teknoloji almış başını gidiyor.Tabiki gelişen yenilikleri takip edeceğiz.Ama  anne ve babalar olarak evde hepimizin elinde cep telofonu var.Üstüne üstlük her odada ayrı televizyon var.

Akşam olduğunda sofra etrafında bir araya gelmek hep beraber yemek yemek  hayal oldu.Sonuç böyle olunca tabiki muhabbet ortadan kalkıyor.

Çocukluğumuzda bayram günlerini özlemle beklerdik yeni alınan elbiseleri giyecek olmamız bizleri başka heyecanlandırırdı.

Her bayramda çocuklarımız zil çalarak el öpmeye gelirlerdi. Geliceğimizin teminatı olan yavrularımız,onlar olmadan bayramın tadının olmadığı gerçek,

Kapınıza gelen çocuklarımıza bayram harçlığı verelim güzel güzel şekerleri verelim onları küsturmelim,azda olsa bayram harçlıklarını verelim.

En yakınımızdaki dostlarımızın kapısını çalmaz hale geldik,bayramlarımız artık elimizden kayıp gidiyor.Ömürler tükeniyor bir etrafımıza bakalım  geçtiğimiz yıl aramızda olupta bu bayram aramızda olmayanlar var.

Neden ders almıyoruz,gençlerimize neden örnek olmuyoruz.Neden bayramı bayram gibi yaşamak zor oluyor.Elimizden geldiği kadar bayramı bayram gibi yaşamaya özen gösterelim.

Bu vesile ile Ramazan Bayramınızı en içten dileklerimle kutluyorum.

Kalın Sağlıcakla

YORUMLAR

 
Lütfen Resimdeki kodu yazınız
Bu Yazıya 1 yorum yapılmıştır
Kenan Subaşı 29.05.2019 18:45
Merhaba selçuk bey gerçekten elinuze saglik cok guzel.bir yazi gercekten bütün degerlerimiz kültürümüz yok olmuş ve kendiniz bitrmisiz boyle bir yazi kame aldiginuz için cok tsk ederim hayırlı bauramlar dikerim size ve ailenize ..
 

Kocaeli Gazetesi, Kocaeli Güncel ve Son Dakika Haberleri Tavsiye Formu

Bu Yazıyı Arkadaşınıza Önerin
İsminiz
Email Adresiniz
Arkadaşınızın İsmi
Arkadaşınızın E-Mail Adresi
Varsa Mesajınız
Güvenlik KoduLütfen Resimdeki kodu yazınız

Yazarın Diğer Yazıları

"Bir Millet İki Devlet"TADEF'i Sahiplenelim25 Mayıs 2020 Saat: 18:39
Türkiye Azerbaycan Dernekler Federasyonu Başkanlığını Bilal Dündar’ın yaptığı Kozluk Mahallesi Mehmet Ali Kağıtcı Sokak Sekapark Otel Yanı Azerbaycan Haydar Aliyev Kültür Evi İzmit/Kocaeli yaklaşık 800 m2 alanda hizmet vermektedir.
Koronavirüs Testimiz Negatif Çıktı30 Nisan 2020 Saat: 03:27
Test sonucum Negatif çıktı,ancak bana şu söylendi, Bu sonuç sizin için ilk adım olarak iyi ama sevindirmesin.Buradan çıktınız hiç tahmin etmediğiniz Koronavirüslü biri ile karşılaştınız.anında virüs mikrobunu kapmak an meselesidir.
Rahmet ve Bereket Ayı Ramazan24 Nisan 2020 Saat: 18:20
Ramazan, insanı özünden kavrayan, bireysel ve toplumsal planda değişim ve dönüşümü kolaylaştıran bir zaman diliminin adıdır.
Evde Kal Sağlıklı Kal25 Mart 2020 Saat: 08:08
Dünyada hızla yayılan, Türkiye'de de şu ana kadar 44 can alan Koronavirüs salgını ile ilgili son günlerde sokağa çıkma yasağı getirilsin önerileri yüksek sesle dile getirilmeye başlandı.
Alanya’da ilk Gün Yaşadıklarım15 Mart 2020 Saat: 18:04
Kışın 327 Bin olan Nüfusu,yılın 8 ayı ve yazın 3 Milyon buluyor.Yabancı Turistlerin akın ettiği yaz tatilini geçirmek için bu şirin ilçeye akın ediyorlar.Burada yerel Esnafın bilinçlendirilmesi gerekiyor.
Tüm Yazıları
Yukarı ↑