izmit kadin sagligi dogum merkezi
Selçuk ÇELEBİ
Selçuk ÇELEBİ

Bilanço Ağır

Gerçekten bu olay hazmedilecek bir olay değil. Hafızalarımızdan kolay kolay çıkmayacak. Mutlaka bu konuda ihmali olanlar ortaya çıkarılmalıdır.

19 Mayıs 2014 Saat: 23:51

Bilanço Ağır

Gündem olanca hızıyla devam ediyor. Soma’da  maden faciasında 301 vatandaşımız şehit oldu. Gerçekten bu olay hazmedilecek bir olay değil.
Hafızalarımızdan kolay kolay çıkmayacak. Mutlaka bu konuda ihmali olanlar ortaya çıkarılmalıdır. Buradaki olumsuzlukların hepsini en ufak ayrıntısına kadar devlet biliyor.

Daha cenazeler ortadan kalkmadan, yapılan eylemleri kabullenemiyorum. Bu maden faciası Gezi olaylarının tam yıl dönümüne rastlaması tesadüf müdür?
Hafızam almıyor. Oradaki facianın nedeni tamamen Başbakan Recep Tayyip Erdoğan’mış gibi sloganlar atılması çok çirkin.

Uzun yıllar kamuda çalıştım, kamudan emekli olan biri olarak inanın bir sefer yangın tatbikatına katılmadım ama  işyerimizin panosunda yangın görev listesinde her zaman yerimizi almışızdır.

Manisa-Soma'da 5000 işçi çalışıyor. 10 000 Ton / ay, böylesine  önemli üretim yapılan yerde sadece kazancın yüzde beşi işçi sağlığı ve iş güvenliği için harcansa belkide bu kadar ölümlü sonuç olmazdı, diye düşünüyorum.

İnşallah bu maden faciası milat kabul edilir!  İşçi sağlığı  iş güvenliği ile ilgili yasalar tekrar gözden geçirilir. Adam gibi yasalar çıkartılır. Maalesef her kesim haddini bilmelidir. Burada  sendika yok mudur, mutlaka vardır. Yoksa bu sendika işvereni mi temsil ediyor!
Bu konular hassas konular.

“Almanya'da İkinci Dünya Savaşı sonrasında tüm komutanlar sorgulanıyor. Bu başarısızlığın nedeni  nedir?

En önemlisi komutanın biri öyle bir konuyu  gündeme getiriyor ki ; Benim cephanem bitti yani mermim bitti diyor. Dolayısıyla sonuç belli mağlubiyet yani savaşı kaybetmek.”

Bu maden facıasında bilanço çok ağır; 301  şehit.
Kimse ben masumum demesin, burada herkes suçludur.

----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Olmadı be Adem Tüysüz ağabey, hakikaten o şekilde ölümü yakıştıramadım sana. Hala şoktayım. Bu nasıl iş diye ? Aynı iş merkezinde olmamızdan dolayı zaman zaman gün içerisinde karşılaşıyorduk, her seferinde bana takılıyordun, "Selçuk Bey  biraz  zayıfla" diye, bana şimdi kim takılacak ?

Cami avlusunda ağlayanlar vardı. Ne olacak şimdi  arkanda yüzlerce ağlayan bıraktın,

ALLAH gani gani Rahmet Etsin ,Ailesine ve sevenlerine Sabırlık versin.

KALIN SAĞLICAKLA,

 

 

YORUMLAR

Bu Yazıya Yorum Yapılmadı. İlk Yorumu Siz Yapmak İster misiniz? 
Lütfen Resimdeki kodu yazınız
 

Kocaeli Gazetesi, Kocaeli Güncel ve Son Dakika Haberleri Tavsiye Formu

Bu Yazıyı Arkadaşınıza Önerin
İsminiz
Email Adresiniz
Arkadaşınızın İsmi
Arkadaşınızın E-Mail Adresi
Varsa Mesajınız
Güvenlik KoduLütfen Resimdeki kodu yazınız

Yazarın Diğer Yazıları

Evde Kal Sağlıklı Kal25 Mart 2020 Saat: 08:08
Dünyada hızla yayılan, Türkiye'de de şu ana kadar 44 can alan Koronavirüs salgını ile ilgili son günlerde sokağa çıkma yasağı getirilsin önerileri yüksek sesle dile getirilmeye başlandı.
Alanya’da ilk Gün Yaşadıklarım15 Mart 2020 Saat: 18:04
Kışın 327 Bin olan Nüfusu,yılın 8 ayı ve yazın 3 Milyon buluyor.Yabancı Turistlerin akın ettiği yaz tatilini geçirmek için bu şirin ilçeye akın ediyorlar.Burada yerel Esnafın bilinçlendirilmesi gerekiyor.
Vatan Sağ Olsun16 Şubat 2020 Saat: 13:01
Mehmet bizim evin tek çocuğuydu ona askere gitmeden bir gün önce asker kınasi yaptık onu davullarla zurnalarla askere gönderdik.
Kısadan Hisse, Büyük Ders Almamız Gerekiyor19 Ocak 2020 Saat: 12:41
Görkemli ve büyük bir savaş sonucu fethettiği İstanbul içerisinde Alayı ile gezintiye çıkan Fatih, Ayasofya önlerine geldiğinde derinlerden bir inilti duyar.
İncirlik ABD Üssü Neden Kapatılmasın !16 Aralık 2019 Saat: 18:36
Bir vatandaş olarak kapatılması gerekiyorsa İncirlik'i de kapatırız, Kürecik'i de kapatırız, ben bu sözü uzunca zamandır bekliyordum.
Tüm Yazıları
Yukarı ↑