sol yan -HALIC TERCUME
TOYOTA SAĞ TARAF
Selçuk ÇELEBİ
Selçuk ÇELEBİ

"Bir Millet İki Devlet"TADEF'i Sahiplenelim

Türkiye Azerbaycan Dernekler Federasyonu Başkanlığını Bilal Dündar’ın yaptığı Kozluk Mahallesi Mehmet Ali Kağıtcı Sokak Sekapark Otel Yanı Azerbaycan Haydar Aliyev Kültür Evi İzmit/Kocaeli yaklaşık 800 m2 alanda hizmet vermektedir.

25 Mayıs 2020 Saat: 18:39

Türkiye Azerbaycan Dernekler Federasyonu Başkanlığını Bilal Dündar’ın yaptığı Kozluk Mahallesi Mehmet Ali Kağıtcı Sokak Sekapark Otel Yanı  Azerbaycan Haydar Aliyev Kültür Evi İzmit/Kocaeli yaklaşık 800 m2 alanda hizmet vermektedir.

Türkiye genelinde 20 Derneğin bağlı bulunduğu Federasyon kurucu Başkanlığını Bilal Dündar’ın yaptığı Federasyon dikkat çekecek her ülke arasında dostlukların pekişeceği çok güzel hizmetler yapıyor.

Federasyonun uzun yıllar çıkardığı Azerbaycan’ın Sesi Dergisini inceledim, her iki  Devlet ve Tek Millet arasında yaşanan Kültürel, Sosyal ve Ekonomik konuların işlendiğini gördüm.Adeta A’dan Z’ye profesyonellik bir edası ile hazırlanmış emeği geçenlere  ükem adına teşekkür ediyorum.

Tüm Dünyayı kasıp kavuran Koronavirüs nedeniyle sessizliğe bürünen Fedarasyonun geçtiğimiz günlerde başkanın daveti üzerine ziyaret ettim.Yaşamızı adeta bloka altına alan Koronavirüs belasından ALLAH’ın izniyle kurtulduğumuz an Fedarasyonun eski hızı ile faaliyetlerine devam edeceğini Başkan Dündar ifade etti.

Azerbaycan –Türkiye  geçmiş tarihine baktığımızda,kardeşliği,dostluğu ve stratajık ortaklığına benzer Dünyada başka bir örnek bulunmamaktadır.Azerbaycan’ın Milli ve Daimi Lideri Haydar Aliyev’in “Biz Bir Millet İki  Devletiz” veciz sözü tarihe damgasını vurmaktadır.

Çanakkale Savaşında gönüllü gelip burada şehit düzen yüzlerce Azerbaycan’lı gençlerimiz kardeşlik ruhuna canlı  örneklerden biridir.Kurtuluş Savaşını kazanmamızda Azerbaycan’ın payı büyüktür.

Her türlü maddi ve manevi yardım yapan Azerbaycan’a teşekkür mektubu gönderen borcumuzu en kısa zamanda ödeyeceğiz diyen,Musrafa Kemal Atatürk’e gelen cevapta “Kardeşin kardeşe borcu olmaz ,kardeş kardeşin her daim elinden tutar”sözü kardeşliğin ve dostluğun göstergesidir.

Kocaeli'nde tarihe malolmuş iki ülke adına birçok hizmetleri gerçekleştirdiğini büyük küçük herkes bilmekte ve takdir etmektedir.Öncelikle Azerbaycan’dan gelip Türkiye’ye eğitim ve öğretim gören öğrencilerin yakın takip altına alıp tüm öğrencilere gereken desteği veriyor.

Burada hiç sıkılmadan ve yılmadan Gönüllülük esasına dayanarak hizmet eden Türkiye Azerbaycan Dernekleri Federasyonu Başkan Bilal Dündar ve Yönetim Kurulu üyelerine Kocaeli Haber Dünyası Haber merkezimiz olarak her zaman destek vereceğimizi beyan ediyoruz.

“Bir Millet İki Devlet” ilgililerin ve tüm yetkililerin bu güzide Sivil Toplum Kuruluşumuza destek verilmesini tavsiye  ve öneride bulunuyorum.

YORUMLAR

 
Lütfen Resimdeki kodu yazınız
Bu Yazıya 2 yorum yapılmıştır
erdoğan erişen 16.06.2020 23:09
http://www.hayatgazetesiordu.com/kose-yazisi/3044/olmasan-da-olur.html
Adnan zanburkan 26.05.2020 19:04
Sayın Tadef genel başkanı Bilal Dündar Beyi güzel çalışmalarından dolayı kutluyoruz gerçekten Türkiye ve Azerbaycan arasında kardeşlik birlik ve beraberlik duygularının gelişmesi için çok güzel çalışmalar yapmaktadır büyük özveri ile çalışmakta zamanının büyük bir çoğunu tamamı ile Azerbaycan Türkiye dostluğuna vermektedir Ben de seni canı gönülden kutluyorum
 

Kocaeli Haberleri - Kocaeli Gazetesi - Kocaeli Son Dakika Tavsiye Formu

Bu Yazıyı Arkadaşınıza Önerin
İsminiz
Email Adresiniz
Arkadaşınızın İsmi
Arkadaşınızın E-Mail Adresi
Varsa Mesajınız
Güvenlik KoduLütfen Resimdeki kodu yazınız

Yazarın Diğer Yazıları

İdris Demir Sistemin Dışına İtilmekmi isteniyor !8 Ekim 2020 Saat: 01:26
Recep Tayyip Erdoğan' a sedakatla bağlanmış yürekten inanmış Davan davam yolun yolum demiş yıllarca bu misyona hizmet etmiş bir şahsiyet sistemin dışında kalmamalı derim.
Şenol Ergüney’e Sahip Çıkılmalı!24 Eylül 2020 Saat: 00:27
Yaklaşık 4.yıldır Kocaeli İl Sağlık Müdürlüğü yapan değerli hocam hangi sebepten dolayı istifa eşiğine gelmiştir,gerekçe nedir?
Koronavirüs, Hala Tehlike Geçmiş Değil !6 Temmuz 2020 Saat: 06:44
Koronavirüs ayrımcılık yapan bir virüs: Öncelikle yaşlı ve sağlığı zayıf insanları tercih ediyor, kentin periferisinden işçileri, korunmasız göçmenleri, kötü koşullarda çalışan geçici işçileri seviyor,
Koronavirüs Testimiz Negatif Çıktı30 Nisan 2020 Saat: 03:27
Test sonucum Negatif çıktı,ancak bana şu söylendi, Bu sonuç sizin için ilk adım olarak iyi ama sevindirmesin.Buradan çıktınız hiç tahmin etmediğiniz Koronavirüslü biri ile karşılaştınız.anında virüs mikrobunu kapmak an meselesidir.
Rahmet ve Bereket Ayı Ramazan24 Nisan 2020 Saat: 18:20
Ramazan, insanı özünden kavrayan, bireysel ve toplumsal planda değişim ve dönüşümü kolaylaştıran bir zaman diliminin adıdır.
Tüm Yazıları
Yukarı ↑