gölcük evdekal
Selçuk ÇELEBİ
Selçuk ÇELEBİ

Dürüst Olmak Herkesin Harcı Değil

Al kalemi eline Dünyanın en dürüst insanıyım diyebilirsin. Çapsız insanlar her zaman dumanlı havayı sever. Türküm doğruyum çalışkanım deyip te en sahtekâr işleri yapan yüzlerce insan tanıyorum.

9 Haziran 2014 Saat: 01:31

Al kalemi eline Dünyanın en dürüst insanıyım diyebilirsin. Çapsız insanlar her zaman dumanlı havayı sever. Türküm doğruyum çalışkanım deyip te en sahtekâr işleri yapan yüzlerce insan tanıyorum.

Bekleyelim görelim başımıza gelen son olay herkesin başına gelir. Başarısız ve çapsız insanlar her zaman bu duruma sevinebilirler, hiç sevmediğim bir olgudur kendimi anlatmak zamana bırakalım bekleyelim görelim Ak Koyun Kara Koyun ortaya çıkacak, zaman her şeyin ilacı.

Eşkıyayı dağda aramayalım,  şehrin içinde tam göbeğinde etrafınıza iyi bakın belki de yanı başınızdadır. Kime güveneceğimizi şaşırdık insanoğlu çiğ süt emmiştir. Hala hafızam almıyor yaşadığım olayı, bir insan bu kadar mı aptal olur hala hafızam almıyor.

Düşünün hesabınıza yanlışlıkla para yatıyor. Ne yapmak lazım bu paranın üstüne yatmak mı lazım yoksa bu parayı sahibine iade mi etmek lazım bizim uzmanımız kolay olan tarafı seçiyor bu yatan parayı yemeği tercih ediyor Yani parayı hap ediyor. Sonra da kalkıyor ben dünyanın düzgün insanıyım diyor güzelce ahkâm kesiyor. Dostum biraz sabır, sonucu hep beraber göreceğiz. Baba imiş Dede imiş bırak bu işleri işine bak.

Bir insan niye yaşar namusu için değil mi?

Son Fotoğraf makinamın çalınması ile mağdur olduk, işimiz aksadı. Haber için yapmakta zorlanıyoruz. İnsanın başına her şey gelir, işte böyle mesnetsiz olay yaşıyoruz. Adamlar gözümüzün içine baka baka birde yalan konuşuyorlar. Karakola verilen ifade şahsımı sahtekârlıkla suçlanmak ta ne demek. Orçun Oğuz bu durumu en iyi bilen adamsın ama maalesef sende doğruyu konuşmuyorsun tüm kararları birlikte alıyorsunuz alın bakalım bekleyin görün hepinizi tebrik ediyorum. İşte sahtekârları güldürüyorsunuz kendinize. Tebrikler hepinize. Benden sürprizleri bekleyin,

Bu Fotoğraf makinamın çalınması ile mağdur oldum, tüm detayları Yüce yargıya sundum,

Türk Adaletine güvenim tamdır,

Kalın Sağlıcakla,

 

YORUMLAR

Bu Yazıya Yorum Yapılmadı. İlk Yorumu Siz Yapmak İster misiniz? 
Lütfen Resimdeki kodu yazınız
 

Kocaeli Gazetesi, Kocaeli Güncel ve Son Dakika Haberleri Tavsiye Formu

Bu Yazıyı Arkadaşınıza Önerin
İsminiz
Email Adresiniz
Arkadaşınızın İsmi
Arkadaşınızın E-Mail Adresi
Varsa Mesajınız
Güvenlik KoduLütfen Resimdeki kodu yazınız

Yazarın Diğer Yazıları

"Bir Millet İki Devlet"TADEF'i Sahiplenelim25 Mayıs 2020 Saat: 18:39
Türkiye Azerbaycan Dernekler Federasyonu Başkanlığını Bilal Dündar’ın yaptığı Kozluk Mahallesi Mehmet Ali Kağıtcı Sokak Sekapark Otel Yanı Azerbaycan Haydar Aliyev Kültür Evi İzmit/Kocaeli yaklaşık 800 m2 alanda hizmet vermektedir.
Koronavirüs Testimiz Negatif Çıktı30 Nisan 2020 Saat: 03:27
Test sonucum Negatif çıktı,ancak bana şu söylendi, Bu sonuç sizin için ilk adım olarak iyi ama sevindirmesin.Buradan çıktınız hiç tahmin etmediğiniz Koronavirüslü biri ile karşılaştınız.anında virüs mikrobunu kapmak an meselesidir.
Rahmet ve Bereket Ayı Ramazan24 Nisan 2020 Saat: 18:20
Ramazan, insanı özünden kavrayan, bireysel ve toplumsal planda değişim ve dönüşümü kolaylaştıran bir zaman diliminin adıdır.
Evde Kal Sağlıklı Kal25 Mart 2020 Saat: 08:08
Dünyada hızla yayılan, Türkiye'de de şu ana kadar 44 can alan Koronavirüs salgını ile ilgili son günlerde sokağa çıkma yasağı getirilsin önerileri yüksek sesle dile getirilmeye başlandı.
Alanya’da ilk Gün Yaşadıklarım15 Mart 2020 Saat: 18:04
Kışın 327 Bin olan Nüfusu,yılın 8 ayı ve yazın 3 Milyon buluyor.Yabancı Turistlerin akın ettiği yaz tatilini geçirmek için bu şirin ilçeye akın ediyorlar.Burada yerel Esnafın bilinçlendirilmesi gerekiyor.
Tüm Yazıları
Yukarı ↑