gölcük evdekal
Selçuk ÇELEBİ
Selçuk ÇELEBİ

Ersin Emiroğlu'na Veda Yazımız

İzmit Kaymakamı Ersin Emiroğlu adeta tam bir izmit’li gibi yedi’den yetmiş'e her kezin gönlüne girmiş bir devlet adamıdır.

14 Ağustos 2019 Saat: 00:16

İzmit Kaymakamı Ersin Emiroğlu adeta tam bir izmit’li gibi yedi’den yetmiş'e her kezin gönlüne girmiş bir devlet adamıdır.

Kendileri ile İstanbul’lu işadamı olan asker arkadaşımın yakın dostu olması sebebi ile beni kendilerine söylemiş şahsıma telefon numarasını  verdi.

Bir araya gelin daha göreve başlamadan köprüleri kurmuştum ve şahsı ile ilgili güzel duyumlar almıştım ki beni hiç yanıltmadı. Bir gazeteci olarak şahsını gereksiz bir mevzuat için rahatsız dahi etmedim.

Zaman su gibi akıp nasıl geciyor,Ersin beyin İzmit’te görev yaptığı süre beş yıl oldu ve ayrılık zamanı geldi çattı.Devlet memurlarında bir yerde beş yıldan fazla kalma şansınız çok zayıf,ne diyelim hayırlısı olsun demekten başka elimizden ne gelir. Belki aramızda geçen güzel anıları anlatan bir  kaç satır yazmak gelir.

Şahsım SEKA emeklisi olduğum için 2005 yılında İzmit SEKA’nın  kapanma arifesinde SEKA Kağıt Fabrikasının Silifke’de bulunan müessesinde  şahsımla birlikte 24 arkadaşımla birlikte gönüllü olarak gittik,tam yaklaşık üç yıl çalıştım.

Halen dahi görüştüğüm çok güzel dostlarım var . Ersin Emiroğlu’nun SEKA Çaycuma müessesinde çalışan bir  babanın oğlu olduğunu zaman zaman sohbetlerimizde dile getirmişti. Silifke’den beni arayan arkadaşlarıma müjdeyi verdim,çok şanslısınız dedim.

Tam bir Devlet baba edasını sizlere fazlası ile yaşatacak tam on numara bir adam size kaymakam olarak geliyor sakın ha üzmeyin dedim.

Çok sevindiler,böylesine daha yerine ulaşmadan görev yapacağınız yere şahsınızla ilgili güzel haberlerin gitmesi sanırım çok ender insanlara nasip olur.

Sayın Kaymakamım en son Kocaeli Artvin Batum Havalisi Dernekler Federasyonu (KARBAFED) ‘in bu yıl  2.Kültür gezimiz olan  Artvin’e gitmeyenleri Ata toprakları ile buluşturuyoruz,kültür gezimize iki cici kızları olan İrem ve İremsu Emiroğlu gezimize katılarak,yaşadıkları her anıyı babaları ile paylaştılar.Zaman zaman kendileri ile görüşmelerimizde çok katılmak isterdim diyerek ve üzgün olduğunu belirtti.Bizlerde yaptığımız iştişare sonucunda VİP aracı ile bir kaç gün de olsa il protokolünü Artvin’e götürmeyi planlamıştık.Ama nasip olmadı,Sayın Kaymakamım biz yönetim olarak sözümüzdeyiz.

Son görüşmemizde İzmit’i terk etmiyeceğim demiştiniz.Nasip kısmet belli mi olur, belki dönüşünüz farklı bir makam olur.İzmit sizi asla unutmayacak….Yolunuz açık olsum…

YORUMLAR

Bu Yazıya Yorum Yapılmadı. İlk Yorumu Siz Yapmak İster misiniz? 
Lütfen Resimdeki kodu yazınız
 

Kocaeli Gazetesi, Kocaeli Güncel ve Son Dakika Haberleri Tavsiye Formu

Bu Yazıyı Arkadaşınıza Önerin
İsminiz
Email Adresiniz
Arkadaşınızın İsmi
Arkadaşınızın E-Mail Adresi
Varsa Mesajınız
Güvenlik KoduLütfen Resimdeki kodu yazınız

Yazarın Diğer Yazıları

"Bir Millet İki Devlet"TADEF'i Sahiplenelim25 Mayıs 2020 Saat: 18:39
Türkiye Azerbaycan Dernekler Federasyonu Başkanlığını Bilal Dündar’ın yaptığı Kozluk Mahallesi Mehmet Ali Kağıtcı Sokak Sekapark Otel Yanı Azerbaycan Haydar Aliyev Kültür Evi İzmit/Kocaeli yaklaşık 800 m2 alanda hizmet vermektedir.
Koronavirüs Testimiz Negatif Çıktı30 Nisan 2020 Saat: 03:27
Test sonucum Negatif çıktı,ancak bana şu söylendi, Bu sonuç sizin için ilk adım olarak iyi ama sevindirmesin.Buradan çıktınız hiç tahmin etmediğiniz Koronavirüslü biri ile karşılaştınız.anında virüs mikrobunu kapmak an meselesidir.
Rahmet ve Bereket Ayı Ramazan24 Nisan 2020 Saat: 18:20
Ramazan, insanı özünden kavrayan, bireysel ve toplumsal planda değişim ve dönüşümü kolaylaştıran bir zaman diliminin adıdır.
Evde Kal Sağlıklı Kal25 Mart 2020 Saat: 08:08
Dünyada hızla yayılan, Türkiye'de de şu ana kadar 44 can alan Koronavirüs salgını ile ilgili son günlerde sokağa çıkma yasağı getirilsin önerileri yüksek sesle dile getirilmeye başlandı.
Alanya’da ilk Gün Yaşadıklarım15 Mart 2020 Saat: 18:04
Kışın 327 Bin olan Nüfusu,yılın 8 ayı ve yazın 3 Milyon buluyor.Yabancı Turistlerin akın ettiği yaz tatilini geçirmek için bu şirin ilçeye akın ediyorlar.Burada yerel Esnafın bilinçlendirilmesi gerekiyor.
Tüm Yazıları
Yukarı ↑