sol yan -HALIC TERCUME
TOYOTA SAĞ TARAF
Selçuk ÇELEBİ
Selçuk ÇELEBİ

Evde Kal Sağlıklı Kal

Dünyada hızla yayılan, Türkiye'de de şu ana kadar 44 can alan Koronavirüs salgını ile ilgili son günlerde sokağa çıkma yasağı getirilsin önerileri yüksek sesle dile getirilmeye başlandı.

25 Mart 2020 Saat: 08:08

Dünyada hızla yayılan, Türkiye'de de şu ana kadar 44 can alan Koronavirüs salgını ile ilgili son günlerde sokağa çıkma yasağı getirilsin önerileri yüksek sesle dile getirilmeye başlandı.

İtalya’dan başlayalım sokağa çıkma yasağını tamamen tiye alıp çatı aralığında eğlenceye devam,

 işte sonuç ortada,

İtalya'da koronavirüs vaka ve ölüm sayısının en yüksek olduğu şehir olan Bergamo'nun Belediye Başkanı Giorgio Gori, gerçek ölü sayısının resmi rakamlardan 4 kat fazla olabileceğini söyledi.

Lombardia bölgesinde yer alan 1.1 milyon nüfuslu Bergamo kentinde bugüne kadar 1176 koronavirüs ölümü kayıtlara geçti. Bu sayı, tüm ülke genelindeki 6077 ölümün neredeyse beşte birine denk geliyor. Ülke genelinde tespit edilen yaklaşık 64 bin vakanın da 10'da biri Bergamo'da.

Fransa’da son durum : Sağlık Bakanı Olivier Veran, yaptığı açıklamada, dışarı çıkmamanın salgını yenmek için önemli olduğunu belirterek, "Eve kapanmanın etkili olup olmadığını görmeden önce durum kötüleşmeye devam edecek." ifadesini kullandı.

İngiltere Başbakanı Boris Johnson,halkın hükümetin aldığı kararlara uymadıkları yönündeki açıklaması ardından  ançak biz halkın uymalarını sağlamak için her türlü kararları almak zorundayız.

Tablo maalesef  böyle bizde  65 yaş uygulamasını sokağa çıkma yasağını çok önemsiyorum,çünkü riski azalmak adına bu uygulamayı hayata geçirmekte fayda var.

Bu  aşamada  öncelikle Sağlık bakanlığı ve İç İşleri Bakanlığının aldığı kararları titizlikle takip edilmeli ve itibar etmeliyiz.

Kocaeli Haber Dünyası haber merkezimizede  bazı haberler intikal etmektedir.Bizler haber kaynağını sorduğumuzda öyle söylüyor diye cevap aldığımızda asla itibar etmiyoruz.

Bu işin şakası yok.Yüzyılda bir gelebilecek büyüklükte ağır bir sorunla karşı karşıyayız.

Temennimiz bu Korono belasından  Ülkemiz büyük zarar görmeden kurtulmamızdır.

 

 

 

YORUMLAR

Bu Yazıya Yorum Yapılmadı. İlk Yorumu Siz Yapmak İster misiniz? 
Lütfen Resimdeki kodu yazınız
 

Kocaeli Haberleri - Kocaeli Gazetesi - Kocaeli Son Dakika Tavsiye Formu

Bu Yazıyı Arkadaşınıza Önerin
İsminiz
Email Adresiniz
Arkadaşınızın İsmi
Arkadaşınızın E-Mail Adresi
Varsa Mesajınız
Güvenlik KoduLütfen Resimdeki kodu yazınız

Yazarın Diğer Yazıları

İdris Demir Sistemin Dışına İtilmekmi isteniyor !8 Ekim 2020 Saat: 01:26
Recep Tayyip Erdoğan' a sedakatla bağlanmış yürekten inanmış Davan davam yolun yolum demiş yıllarca bu misyona hizmet etmiş bir şahsiyet sistemin dışında kalmamalı derim.
Şenol Ergüney’e Sahip Çıkılmalı!24 Eylül 2020 Saat: 00:27
Yaklaşık 4.yıldır Kocaeli İl Sağlık Müdürlüğü yapan değerli hocam hangi sebepten dolayı istifa eşiğine gelmiştir,gerekçe nedir?
Koronavirüs, Hala Tehlike Geçmiş Değil !6 Temmuz 2020 Saat: 06:44
Koronavirüs ayrımcılık yapan bir virüs: Öncelikle yaşlı ve sağlığı zayıf insanları tercih ediyor, kentin periferisinden işçileri, korunmasız göçmenleri, kötü koşullarda çalışan geçici işçileri seviyor,
"Bir Millet İki Devlet"TADEF'i Sahiplenelim25 Mayıs 2020 Saat: 18:39
Türkiye Azerbaycan Dernekler Federasyonu Başkanlığını Bilal Dündar’ın yaptığı Kozluk Mahallesi Mehmet Ali Kağıtcı Sokak Sekapark Otel Yanı Azerbaycan Haydar Aliyev Kültür Evi İzmit/Kocaeli yaklaşık 800 m2 alanda hizmet vermektedir.
Koronavirüs Testimiz Negatif Çıktı30 Nisan 2020 Saat: 03:27
Test sonucum Negatif çıktı,ancak bana şu söylendi, Bu sonuç sizin için ilk adım olarak iyi ama sevindirmesin.Buradan çıktınız hiç tahmin etmediğiniz Koronavirüslü biri ile karşılaştınız.anında virüs mikrobunu kapmak an meselesidir.
Tüm Yazıları
Yukarı ↑