izmit kadin sagligi dogum merkezi
Selçuk ÇELEBİ
Selçuk ÇELEBİ

Evde Kal Sağlıklı Kal

Dünyada hızla yayılan, Türkiye'de de şu ana kadar 44 can alan Koronavirüs salgını ile ilgili son günlerde sokağa çıkma yasağı getirilsin önerileri yüksek sesle dile getirilmeye başlandı.

25 Mart 2020 Saat: 08:08

Dünyada hızla yayılan, Türkiye'de de şu ana kadar 44 can alan Koronavirüs salgını ile ilgili son günlerde sokağa çıkma yasağı getirilsin önerileri yüksek sesle dile getirilmeye başlandı.

İtalya’dan başlayalım sokağa çıkma yasağını tamamen tiye alıp çatı aralığında eğlenceye devam,

 işte sonuç ortada,

İtalya'da koronavirüs vaka ve ölüm sayısının en yüksek olduğu şehir olan Bergamo'nun Belediye Başkanı Giorgio Gori, gerçek ölü sayısının resmi rakamlardan 4 kat fazla olabileceğini söyledi.

Lombardia bölgesinde yer alan 1.1 milyon nüfuslu Bergamo kentinde bugüne kadar 1176 koronavirüs ölümü kayıtlara geçti. Bu sayı, tüm ülke genelindeki 6077 ölümün neredeyse beşte birine denk geliyor. Ülke genelinde tespit edilen yaklaşık 64 bin vakanın da 10'da biri Bergamo'da.

Fransa’da son durum : Sağlık Bakanı Olivier Veran, yaptığı açıklamada, dışarı çıkmamanın salgını yenmek için önemli olduğunu belirterek, "Eve kapanmanın etkili olup olmadığını görmeden önce durum kötüleşmeye devam edecek." ifadesini kullandı.

İngiltere Başbakanı Boris Johnson,halkın hükümetin aldığı kararlara uymadıkları yönündeki açıklaması ardından  ançak biz halkın uymalarını sağlamak için her türlü kararları almak zorundayız.

Tablo maalesef  böyle bizde  65 yaş uygulamasını sokağa çıkma yasağını çok önemsiyorum,çünkü riski azalmak adına bu uygulamayı hayata geçirmekte fayda var.

Bu  aşamada  öncelikle Sağlık bakanlığı ve İç İşleri Bakanlığının aldığı kararları titizlikle takip edilmeli ve itibar etmeliyiz.

Kocaeli Haber Dünyası haber merkezimizede  bazı haberler intikal etmektedir.Bizler haber kaynağını sorduğumuzda öyle söylüyor diye cevap aldığımızda asla itibar etmiyoruz.

Bu işin şakası yok.Yüzyılda bir gelebilecek büyüklükte ağır bir sorunla karşı karşıyayız.

Temennimiz bu Korono belasından  Ülkemiz büyük zarar görmeden kurtulmamızdır.

 

 

 

YORUMLAR

Bu Yazıya Yorum Yapılmadı. İlk Yorumu Siz Yapmak İster misiniz? 
Lütfen Resimdeki kodu yazınız
 

Kocaeli Gazetesi, Kocaeli Güncel ve Son Dakika Haberleri Tavsiye Formu

Bu Yazıyı Arkadaşınıza Önerin
İsminiz
Email Adresiniz
Arkadaşınızın İsmi
Arkadaşınızın E-Mail Adresi
Varsa Mesajınız
Güvenlik KoduLütfen Resimdeki kodu yazınız

Yazarın Diğer Yazıları

Alanya’da ilk Gün Yaşadıklarım15 Mart 2020 Saat: 18:04
Kışın 327 Bin olan Nüfusu,yılın 8 ayı ve yazın 3 Milyon buluyor.Yabancı Turistlerin akın ettiği yaz tatilini geçirmek için bu şirin ilçeye akın ediyorlar.Burada yerel Esnafın bilinçlendirilmesi gerekiyor.
Vatan Sağ Olsun16 Şubat 2020 Saat: 13:01
Mehmet bizim evin tek çocuğuydu ona askere gitmeden bir gün önce asker kınasi yaptık onu davullarla zurnalarla askere gönderdik.
Kısadan Hisse, Büyük Ders Almamız Gerekiyor19 Ocak 2020 Saat: 12:41
Görkemli ve büyük bir savaş sonucu fethettiği İstanbul içerisinde Alayı ile gezintiye çıkan Fatih, Ayasofya önlerine geldiğinde derinlerden bir inilti duyar.
İncirlik ABD Üssü Neden Kapatılmasın !16 Aralık 2019 Saat: 18:36
Bir vatandaş olarak kapatılması gerekiyorsa İncirlik'i de kapatırız, Kürecik'i de kapatırız, ben bu sözü uzunca zamandır bekliyordum.
SEKA'yı Unutmak Mümkün Mü !16 Kasım 2019 Saat: 02:12
SEKA EMEKLİSİ olarak,anılarımızı anlatmaya devam ederken hafızalarımızda yer alan,yaşanmış olan olayları okurlarıma paylaşmadan olmaz tabi ki;
Tüm Yazıları
Yukarı ↑