izmit kadin sagligi dogum merkezi
Selçuk ÇELEBİ
Selçuk ÇELEBİ

İş Merkezinde Asansörde Kalmak

Çarşı iş merkezinin böylesine durumların yaşanması, yaşadığımız bu kentin ayıbıdır.Tavsiyem esnaf bir araya gelerek ortak akılla projeler üretmelidir. Aklı selim insanlar bir araya gelindiğinde neler olmaz!

2 Temmuz 2018 Saat: 11:56

Belediye İş Merkezinde toplam 460 adet işyeri bulunmaktadır. İzmit Merkezde bulunan işyerimiz Dördüncü kattadır. Gün içersinde şehir merkezindeki haberlerimizi elemanlarımızla beraber yaklaşık 8-10 sefer işyerimizdeki asansörü kullanmak durumunda kalıyoruz.

Yaşadığımız garip olay bizleri ve işyeri sahiplerini oldukça tedirgin etti. Tam 25 dakika asansörde mahsur kaldık. Bizzat bu durumu yaşamak adeta canlı canlı mezara gitmek gibi bir duygu yaşadık.

Bu yaşanan olay karşısın da  iş merkezi yönetimi adeta sınıfta kalmıştır. Gün içersinde İzmit şehir Merkezi toplam 300 bin kişinin uğrak yeridir. Tabi ki bu artıştan iş merkezimizde payına düşen kalabalıktan payına düşeni almaktadır.

Böylesine hareketli bir ortamda kişisel  egolarla iş merkezi  yönetilmemelidir.En çalışkan personelin işine son verilmemelidir.Tüm avukatlık işleri akrabalarına paslanmamalıdır.Ayrıca da kışın yaşadığımız olay işin cabası,kışın soğukta günlerle kaloriferlerimiz yanmadı.Zaman zaman  bu soğuk karşısında sağlığımız da bozulmuştur.Personelin maaşları doğru ödenmez,kardeşim herkez anlıyacağı işle meşkul olmalıdır.Çarşı iş merkezinin böylesine durumların yaşanması, yaşadığımız bu kentin ayıbıdır.Çarşı iş merkezinin böylesine durumların yaşanması, yaşadığımız bu kentin ayıbıdır.Tavsiyem esnaf bir araya gelerek ortak akılla projeler üretmelidir. .Aklı selim insanlar bir araya gelindiğinde neler olmaz ki!

Kardeşim masa başından böylesine sorunlu bir iş merkezi yönetilmez.

22.Kasım 2017 tarihinde bir engelli vatandaşımızın yaşadığı hafızalarımızdan silinmedi.

Haber Ayrıntıları :

"Belediye iş merkezinde ölüme kıl payı

Nurdoğan Aksel (53) yaşında görme engelli ,eski sanayi esnaflarından bağkur emeklisi,Belediye iş merkezinde bulunan Toplumsal engelli hakları ve erişebilirlık derneğine ziyarete gelmek için Kadıköy mahallesinde evinden yola çıktı.

 Nurdoğan Akal yaşadığı anı Kocaeli Haber Dünyası ile paylaştı :Belediye iş merkezi doğu blokta bulunan asansörün önüne geldi.konrollü amaçlı Sağdaki asansörün kapısını çektim kapı açıldı.Kapısı açıldığı için kapıya asılınca açılan asansörü katta zannederek adımını attığında yaklaşık 1.5 metre aşağıya düştü kendisini zemin katta buldu".

İllaki ölümlü bir kaza mı yaşanması lazım, yetkililerimizin harekete geçmesi için,tabiki böyle olmamalıdır.Başta izmit belediyesi kentteki tüm asansörleri dikkatlice denetlemelidir.

Velevki ölümlü bir kaza olursa bunun vebalini kim üslenecek,bence daha duyarlı ve daha hassas hareket edilmelidir.

 

 

 

YORUMLAR

 
Lütfen Resimdeki kodu yazınız
Bu Yazıya 2 yorum yapılmıştır
Selçuk 02.07.2018 16:25
Geçmiş olsun selçuk abi
Yusuf Ünel 02.07.2018 12:29
İlginiz için gerçekten çok teşekkür ederim. Bir önemli husus daha var, iş yeri sahipleri kirasının derdinde. Haklı olarak sorunlarla pek ilgilenmiyorlar. Kiracılar da yönetime girebilmeli, söz hakkına sahip olmalıdır. Yoksa bu sorunların çözülmesi imkansız
 

Kocaeli Gazetesi, Kocaeli Güncel ve Son Dakika Haberleri Tavsiye Formu

Bu Yazıyı Arkadaşınıza Önerin
İsminiz
Email Adresiniz
Arkadaşınızın İsmi
Arkadaşınızın E-Mail Adresi
Varsa Mesajınız
Güvenlik KoduLütfen Resimdeki kodu yazınız

Yazarın Diğer Yazıları

Evde Kal Sağlıklı Kal25 Mart 2020 Saat: 08:08
Dünyada hızla yayılan, Türkiye'de de şu ana kadar 44 can alan Koronavirüs salgını ile ilgili son günlerde sokağa çıkma yasağı getirilsin önerileri yüksek sesle dile getirilmeye başlandı.
Alanya’da ilk Gün Yaşadıklarım15 Mart 2020 Saat: 18:04
Kışın 327 Bin olan Nüfusu,yılın 8 ayı ve yazın 3 Milyon buluyor.Yabancı Turistlerin akın ettiği yaz tatilini geçirmek için bu şirin ilçeye akın ediyorlar.Burada yerel Esnafın bilinçlendirilmesi gerekiyor.
Vatan Sağ Olsun16 Şubat 2020 Saat: 13:01
Mehmet bizim evin tek çocuğuydu ona askere gitmeden bir gün önce asker kınasi yaptık onu davullarla zurnalarla askere gönderdik.
Kısadan Hisse, Büyük Ders Almamız Gerekiyor19 Ocak 2020 Saat: 12:41
Görkemli ve büyük bir savaş sonucu fethettiği İstanbul içerisinde Alayı ile gezintiye çıkan Fatih, Ayasofya önlerine geldiğinde derinlerden bir inilti duyar.
İncirlik ABD Üssü Neden Kapatılmasın !16 Aralık 2019 Saat: 18:36
Bir vatandaş olarak kapatılması gerekiyorsa İncirlik'i de kapatırız, Kürecik'i de kapatırız, ben bu sözü uzunca zamandır bekliyordum.
Tüm Yazıları
Yukarı ↑