izmit kadin sagligi dogum merkezi
Selçuk ÇELEBİ
Selçuk ÇELEBİ

İşi Ehline Bırakmak

Bu cephede ülkesini ve memleketini seven yüzlerce görüştüğüm insan var. Ancak siyasi açıdan bakıldığında bir yerde eksiklik var. Sonuç ortada hep kaybetmek zorunda mısınız?

19 Ağustos 2014 Saat: 11:46

İşi Ehline Bırakmak

Kendimi bildim bileli siyasetin her zaman içinde yer almışım. Ancak günümüzde yapılan siyaset arenasında çok siyasi oluşumda az olsun benim olsun mantığı hep ön plana çıkmış.

Ak Partiyi bir gözden geçirelim. Bu iktidar partisinde kavganın olmadığın mı zannediyorsunuz? Hem de ne kavga ancak Biat Kültürü her zaman ağır basmıştır.

Başkan adayı belirlenene kadar belli kurallar doğrultusunda her şey mubah, ancak başkan adayı belli olduğu zaman, her kez belirlenen başkanın etrafında kenetlenir. Varılan sonuçlara bakın Ak Parti kuruluş aşamasından günümüze kadar yaklaşık 13 yıldız başarı elde etmiştir. Bu elde edilen başarı sizce tesadüf mü?

Hayır asla tesadüf değildir. Bu sistemli çalışmanın sonunda sonuç ibre tavan yapar, Tabi ki başarı elde edilmiş olur. Girdiğiniz her seçimi alırsınız uçar gidersiniz. Recep Tayyip Erdoğan’ı seversiniz sevmezsiniz. Adam Karizmatik lider sağ olduğu süre zarfında Türk siyasi aranasının en tepesinde yer alacaktır.

Gelelim Muhalefet cephesine

Bu cephede ülkesini ve memleketini seven yüzlerce görüştüğüm insan var. Ancak siyasi açıdan bakıldığında bir yerde eksiklik var. Sonuç ortada hep kaybetmek zorunda mısınız?

Doğru olan olmuyorsa ısrarcı olmanın anlam ve gereği yok. Sanki tabana sorulmuyor sorulmadan kararlar alınıyor. Çok parti üyesi Başkan adayını Tv den duyduğunu söylüyor. Bu hiç iç açıcı bir durum değildir. Siyaset bu gibi durumları kaldırmaz. Siyaset asla boşluk kaldırmaz eğer ki boşluğu bırakırsanız birileri anında doldurur.

Bu gün ki iktidarın 10 seçim kazanmasının nedeni iyi bir Muhalefetin olmasından kaynaklanmıyor mu?

Evet yolun sol şeridi boş kalmıştır. Bu arkadaşlarıma kendilerini Çekap yapmalarını tavsiye ediyorum.

MHP Tarafında durum farklı değildir. Tabi ki bu tarafta da tanıdığım ülkesini ve memleketini seven çok tanıdığım var. Nerede yanlış yapılıyor.Durum ortada elde var sıfır. Bu tarafta kendini açık açık kendilerini gözden geçirmelidir Çekap yapmalıdır diyorum.

Nerede yanlış yaptık diye sorgulama yapmazsanız sonuç değişmeyecektir.

YORUMLAR

Bu Yazıya Yorum Yapılmadı. İlk Yorumu Siz Yapmak İster misiniz? 
Lütfen Resimdeki kodu yazınız
 

Kocaeli Gazetesi, Kocaeli Güncel ve Son Dakika Haberleri Tavsiye Formu

Bu Yazıyı Arkadaşınıza Önerin
İsminiz
Email Adresiniz
Arkadaşınızın İsmi
Arkadaşınızın E-Mail Adresi
Varsa Mesajınız
Güvenlik KoduLütfen Resimdeki kodu yazınız

Yazarın Diğer Yazıları

Evde Kal Sağlıklı Kal25 Mart 2020 Saat: 08:08
Dünyada hızla yayılan, Türkiye'de de şu ana kadar 44 can alan Koronavirüs salgını ile ilgili son günlerde sokağa çıkma yasağı getirilsin önerileri yüksek sesle dile getirilmeye başlandı.
Alanya’da ilk Gün Yaşadıklarım15 Mart 2020 Saat: 18:04
Kışın 327 Bin olan Nüfusu,yılın 8 ayı ve yazın 3 Milyon buluyor.Yabancı Turistlerin akın ettiği yaz tatilini geçirmek için bu şirin ilçeye akın ediyorlar.Burada yerel Esnafın bilinçlendirilmesi gerekiyor.
Vatan Sağ Olsun16 Şubat 2020 Saat: 13:01
Mehmet bizim evin tek çocuğuydu ona askere gitmeden bir gün önce asker kınasi yaptık onu davullarla zurnalarla askere gönderdik.
Kısadan Hisse, Büyük Ders Almamız Gerekiyor19 Ocak 2020 Saat: 12:41
Görkemli ve büyük bir savaş sonucu fethettiği İstanbul içerisinde Alayı ile gezintiye çıkan Fatih, Ayasofya önlerine geldiğinde derinlerden bir inilti duyar.
İncirlik ABD Üssü Neden Kapatılmasın !16 Aralık 2019 Saat: 18:36
Bir vatandaş olarak kapatılması gerekiyorsa İncirlik'i de kapatırız, Kürecik'i de kapatırız, ben bu sözü uzunca zamandır bekliyordum.
Tüm Yazıları
Yukarı ↑