izmit kadin sagligi dogum merkezi
Selçuk ÇELEBİ
Selçuk ÇELEBİ

Kocaeli ARTVİN, BATUM Havalisi Dernekleri Federasyonu,Detayları

Yapmış olduğu çalışmalarla Artvin Batum Havalisi Dernekleri Havalisi Federasyonunu kurarak bayrağı üst sıralara taşıdı.

17 Mart 2018 Saat: 13:38

Kocaeli Artvin Batum Havalisi Dernekleri Federasyonu, kuruldu valilik onayı ile faaliyetlerine başladı.

Yaklaşık 2,5 yıldır Kocaeli Artvinliler Derneği Başkanlığını yürüten Başkan Mikail Kalyoncu yapmış olduğu çalışmaları ile göz doldurdu. Kocaeli Artvinliler Derneği, protokolde yerini aldı. Başkanlık yaptığı sürede ekibi ile çok güzel çalışmalara imza attı.

Yapmış olduğu çalışmalarla Artvin Batum Havalisi Dernekleri Federasyonunu kurarak bayrağı üst sıralara taşıdı. Kimse demesin Bu federasyon Mikail Kalyoncu’nun federasyonu olmuştur diye. Allah adamı çarpar bu çalışmaların hepsinden tüm ilçe derneklerinin haberi olmuştur.

Yine de açık ve net söylüyorum,nedensiz niçinsiz olmak kaydı ile Kocaeli’de tüm ilçe derneklerinin Federasyonda her birinin yeri vardır ve de olmalıdır.Zaten Sayın Başkan Mikail Kalyoncu’nun bu konu ile yapmış olduğu basın açıklaması da vardır.

Kalyoncu Birlik ve beraberlikten yana tavırlarına yaptığı açıklamalarına basın olarak her zaman şahit olmuşumdur.Yerel basında açıklamalarıda yer almıştır.Tüm Artvinli hemşerihlerine kucak açıp birlikte ve beraberlikte her zaman rahmet vardır söylemine şahit olmuşumdur.Sizler bizlere destek verin ki, bizler de sizlerlerle daha emin adımlarla bayrağımızı daha üst sıralara çıkartmalız sözlerine tanıklık  etmişimdir.

Bazı ilçe dernekleri arasında ufak pürüzler vardı. Bu pürüzleri aşmak adına Artvinliler Birliği’nin kurulmasında en büyük emek sarf eden oldu. Kocaeli Büyükşehir Belediyesi’nden Artvin Tanıtım günlerinin yapılması için gelen teklifi Kocaeli’deki tüm Artvin Dernekleri ile beraber yapmak istedi.

Kocaeli’de bir ilke imza attı. Kocaeli Artvinliler Birliği’nin kurulması için Başta İmat Erdoğan, Muhammed Saraç, Hamdi Kaptanoğlu, Şenol Ergüney, Orhan Bayramin.  Bu değerli büyüklerimizden birlik kurulması için yardım ve destek istedi.

Bu büyüklerimizden gelen olumlu cevap üzerine yaklaşık 2,5 ay gibi zaman içerisinde Kocaeli Fuar alanında STM’inde toplantılar yaptı. Gerçekten bir arpa boyu kadar yol alınamadı. Devam eden süreçte 4 isim Artvinliler Birliği’nden ayrıldı.

Bir tek İmat Erdoğan kaldı. Değerli büyüğümüzün aslında bu süreçte oraya geliş sebebi bütünleştirmekti ama ayrıştırdı. Böyle bir süreç hiç birimizin hoşuna gitmedi.

Efendiler Kocaeli’de, Artvin nüfusuna kayıtlı 25 bin kişi yaşamaktadır. Oysaki 1890 yılında Artvin ve Batum’dan gelen hemşerilerimizin sayısı oldukça fazladır. Telaffuz etmemiz gerekirse 500 bin gibi nüfustan bahsetmiş oluyoruz. Bu güzel hemşerilerimiz bütünlükten ve birlikten yanadır.

Öncelikle Artvin Tanıtım günlerinde katkı sağlayan Kocaeli Büyükşehir Belediye Başkanımız İbrahim Karaosmanoğlu, Genel sekreter yardımcısı Ali Yeşildal  ve tüm emeği geçen personele teşekkürlerimi sunuyorum.

Kocaeli’de yaşayan Artvinli hemşerilerimizin az olsun memleketlerinden uzakta, memleket hasretlerini giderip bir araya gelinmesinde ayrımcılık yapılmasını asla bir Artvinli olarak ben yakıştıramıyorum.

En Saygı ve Sevgilerimle..

YORUMLAR

Bu Yazıya Yorum Yapılmadı. İlk Yorumu Siz Yapmak İster misiniz? 
Lütfen Resimdeki kodu yazınız
 

Kocaeli Gazetesi, Kocaeli Güncel ve Son Dakika Haberleri Tavsiye Formu

Bu Yazıyı Arkadaşınıza Önerin
İsminiz
Email Adresiniz
Arkadaşınızın İsmi
Arkadaşınızın E-Mail Adresi
Varsa Mesajınız
Güvenlik KoduLütfen Resimdeki kodu yazınız

Yazarın Diğer Yazıları

Evde Kal Sağlıklı Kal25 Mart 2020 Saat: 08:08
Dünyada hızla yayılan, Türkiye'de de şu ana kadar 44 can alan Koronavirüs salgını ile ilgili son günlerde sokağa çıkma yasağı getirilsin önerileri yüksek sesle dile getirilmeye başlandı.
Alanya’da ilk Gün Yaşadıklarım15 Mart 2020 Saat: 18:04
Kışın 327 Bin olan Nüfusu,yılın 8 ayı ve yazın 3 Milyon buluyor.Yabancı Turistlerin akın ettiği yaz tatilini geçirmek için bu şirin ilçeye akın ediyorlar.Burada yerel Esnafın bilinçlendirilmesi gerekiyor.
Vatan Sağ Olsun16 Şubat 2020 Saat: 13:01
Mehmet bizim evin tek çocuğuydu ona askere gitmeden bir gün önce asker kınasi yaptık onu davullarla zurnalarla askere gönderdik.
Kısadan Hisse, Büyük Ders Almamız Gerekiyor19 Ocak 2020 Saat: 12:41
Görkemli ve büyük bir savaş sonucu fethettiği İstanbul içerisinde Alayı ile gezintiye çıkan Fatih, Ayasofya önlerine geldiğinde derinlerden bir inilti duyar.
İncirlik ABD Üssü Neden Kapatılmasın !16 Aralık 2019 Saat: 18:36
Bir vatandaş olarak kapatılması gerekiyorsa İncirlik'i de kapatırız, Kürecik'i de kapatırız, ben bu sözü uzunca zamandır bekliyordum.
Tüm Yazıları
Yukarı ↑