izmit kadin sagligi dogum merkezi
Selçuk ÇELEBİ
Selçuk ÇELEBİ

Kocaeli Üniversitesinde Yeni Dönem Başladı

1 Aralık, Kocaeli açısından çok önemli bir tarihti.Artık yeni dönem başlamıştı. Kocaeli Üniversitesi’nin 8 yıl boyunca rektörlüğünü yapan Prof. Dr. Sezer Şener Komsuoğlu, görevi Prof. Dr. Sadettin Hülagü’ye devretti.

2 Aralık 2014 Saat: 00:07

Kocaeli Üniversitesinde Yeni Dönem Başladı

1 Aralık, Kocaeli açısından çok önemli bir tarihti.Artık yeni dönem başlamıştı. Kocaeli Üniversitesi’nin 8 yıl boyunca rektörlüğünü yapan Prof. Dr. Sezer Şener Komsuoğlu, görevi Prof. Dr. Sadettin Hülagü’ye devretti.

Bu devir aynı zamanda, Kocaeli Üniversitesi’nde 16 yıllık Komsuoğlu döneminin de kapanmasıydı. Evet, törenle Kocaeli Üniversitesi’nde bir dönem kapanmış oldu ve de yeni dönem başlamış oldu. 22 yıl önce çok zor şartlarda kurulan, 15 yıl önce yaşanan depremle yerle bir olan kurup , daha sonra küllerinden doğan bir kurum Kocaeli Üniversitesi o zorlukları aşarak işlevine kavuşması Prof.Dr.Baki komsuoğlu’nun  emeği asla küçümsenemez ve  Prof.Dr.Sezer Komsuoğlu aldığı bayrağı tam sekiz yıl taşıdı.

Bu kentte ismini unutulmayanlar hanesine yazdırdı. Türkiye’nin fiziki anlamda en iyi kampüslerinden birisinin oluşturulması... Öğrenci sayısı bakımından ülkenin en kalabalık üniversite nüfuslarından birisinin yaratılması... Akademik olarak sürekli çıkış yapan bir noktaya gelinmesi... Evet, devir-teslim dönemi ile birlikte Kocaeli Üniversitesi’nde yeni bir dönem başlamış oldu. Yeni dönemin kapısını aralayan isim ise, Prof. Dr. Sadettin Hülagü.Sayın hocam bu kentin beklentisi  sizden çok fazla.Kocaeli halkı ile entegre olun,bütünleşin artık.

Gerek akademik başarıları, gerekse de meslektaşlarıyla ilişkileri ve vizyonu noktasında çok önemli bir isim Hülagü... Onunla birlikte Kocaeli Üniversitesi’nde çıtanın çok daha yükseleceğine inancım tamdır. Ve üniversite fiziki ve akademik olarak daha iyi yerlere gelmesinin yanı sıra, yapılması gereken çok önemli işler var.

Bunlardan ilki, üniversitenin kentle buluşması gerekiyor. Artık Kocaeli üniversitesinin  Tv’si olmalıdır. Radyo Televizyon bölümünün yayın yapabilmelidir hem öğrencilerimizin staj noktasında  eğitimleri uygulamalı olarak daha etkili olmaları adına Tv’si olması beklenmektedir. Evet, Kocaeli Üniversitesi’nde hem akademik kadro, hem de öğrenciler kentten kopuk. Kent sorunlarına beklenen duyarlılıkta değil.Bu kentte yaşadıklarına göre her sorununa sakip çıkılmalıdır..Kentin her sorunu ile akademik olarak ilgilenmelidir.

Sadettin Hülagü Hoca ile birlikte kentte yaşayan, kent ile ilgili fikirleri olan bir üniversite kadrosu oluşturulmalı... Bunun yanı sıra kenti yöneten kurumlara proje konusunda destek veren bir üniversite yaratılmalı... Kentte çok önemli kurumlar var. Örneğin, Sanayi Odası, örneğin Ticaret Odası.Bu kurumlardan destek istendiğinde her türlü destek alınabilir.Çünkü bu kurumların başında kenti seven değerli başkanları var  yardım etmeye hazırlar bilesin.

Hülagü döneminde, bu kurumlarla daha iç içe bir Kocaeli Üniversitesi olmalı... Evet, önemli bir gündü 1 Aralık. Kocaeli Üniversitesi’nde yeni bir dönem başlamıştı.Artık Prof.Dr.Sadettin Hülagü hocamıza Kocaeli Haber Dünyası Olarak hayırlı olması dileklerimizi iletiyoruz.

 

YORUMLAR

Bu Yazıya Yorum Yapılmadı. İlk Yorumu Siz Yapmak İster misiniz? 
Lütfen Resimdeki kodu yazınız
 

Kocaeli Gazetesi, Kocaeli Güncel ve Son Dakika Haberleri Tavsiye Formu

Bu Yazıyı Arkadaşınıza Önerin
İsminiz
Email Adresiniz
Arkadaşınızın İsmi
Arkadaşınızın E-Mail Adresi
Varsa Mesajınız
Güvenlik KoduLütfen Resimdeki kodu yazınız

Yazarın Diğer Yazıları

Evde Kal Sağlıklı Kal25 Mart 2020 Saat: 08:08
Dünyada hızla yayılan, Türkiye'de de şu ana kadar 44 can alan Koronavirüs salgını ile ilgili son günlerde sokağa çıkma yasağı getirilsin önerileri yüksek sesle dile getirilmeye başlandı.
Alanya’da ilk Gün Yaşadıklarım15 Mart 2020 Saat: 18:04
Kışın 327 Bin olan Nüfusu,yılın 8 ayı ve yazın 3 Milyon buluyor.Yabancı Turistlerin akın ettiği yaz tatilini geçirmek için bu şirin ilçeye akın ediyorlar.Burada yerel Esnafın bilinçlendirilmesi gerekiyor.
Vatan Sağ Olsun16 Şubat 2020 Saat: 13:01
Mehmet bizim evin tek çocuğuydu ona askere gitmeden bir gün önce asker kınasi yaptık onu davullarla zurnalarla askere gönderdik.
Kısadan Hisse, Büyük Ders Almamız Gerekiyor19 Ocak 2020 Saat: 12:41
Görkemli ve büyük bir savaş sonucu fethettiği İstanbul içerisinde Alayı ile gezintiye çıkan Fatih, Ayasofya önlerine geldiğinde derinlerden bir inilti duyar.
İncirlik ABD Üssü Neden Kapatılmasın !16 Aralık 2019 Saat: 18:36
Bir vatandaş olarak kapatılması gerekiyorsa İncirlik'i de kapatırız, Kürecik'i de kapatırız, ben bu sözü uzunca zamandır bekliyordum.
Tüm Yazıları
Yukarı ↑