izmit kadin sagligi dogum merkezi
Selçuk ÇELEBİ
Selçuk ÇELEBİ

Nasıl bir başkan görmek istersiniz?

Ak Parti Kocaeli İl Başkanı Av. Abdullah Eryarsoy’un yaptığı uyarı üzerine, adaylık düşünen isimler partiden bağımsız hareket edemiyor.

17 Eylül 2018 Saat: 00:49

Yerel seçimler takvimi oldukça daralmaya başladı.Yerel seçimler ile kanaatim Kasım 2018 tarihinde yapılacağı yönünde devam ediyor.

Ak Parti Kocaeli İl Başkanı Av. Abdullah Eryarsoy’un yaptığı uyarı üzerine, adaylık düşünen isimler partiden bağımsız hareket edemiyor.

Ak Partide seçim yapılır hemen bir sonraki seçim takvimi başlar.Tüm teşkilatlar var gücü ile önümüzdeki yerel seçimlere hazırlıklar devam ediyor.

Kamuoyu şu sıra en çok Ak Parti’nin yaptırdığı anketi değerlendirmeyle meşgul. Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın tamamen bağımsız bir şekilde özel bir ekiple yaptırdığı bu anketlerin akıbeti bilinmese de bazı yansımaları oluyor.

Yapılan anketlerde mevcut başkandan memnunmusunuz?

Nasıl bir başkan görmek istersiniz?

İzmit Belediye Başkanı Nevzat Doğan aday olmıyacağını açıkladı.İzmit ile ilgili ile ilgili Tahir Akman,Ali Korkmaz,Zekariya Özak,Sibel gönül,Ali Ufuk Yaşar  ismlerinin ön plana çıktığı yönünde bilgiler gelmektedir.

Gölcük için Mehmet Ellibeş üç dönem engeline takılıyor.Nihat Abiş Muhtemelen Mehmet bey yoksa aday adayı olacağı yüksek sesle konuşuluyor.Şemsettin Ceyhan,Hasan Özer,Necati Zorlu ve idris Alp isimlerinin kamuoyunda konuşuluyor.

Başiskele  Belediye başkanlığı için Dr. Şahin TALUS ,Ahmet KARADAĞ ve Yasin ÖZLÜ isimleri ön plana çıktığı yönünde yüksek sesle konuşuluyor.

Kocaeli Büyükşehir Belediye başkanlığında sürprizler yaşanacağ aşıkardır.İbrahim Karaosmanoğlu istemediği sürece bir başkasının olma şansının az olacağı yönündedir.

Belediyelerde seçim rüzgarları esmeye başlamıştır.İşler tamamen yavaşlama sürecine girmiştir.Seçim takvimi bir an evvel hayata geçirilmelidir.Tarih öne alınmalıdır.Ülkemizin bir gün dahi boşa geçirecek vakti yoktur.

İzmit Kaymakamlık,Merkezde Olmalıdır

 

Geçtiğimiz günlerde kızımın işi dolayısı ile İzmit Kaymakamlığına gittim. Ancak İzmit Sağlık müdürlüğü Yahya kaptan mahallesinde,İlçe Milli eğitim müdürlüğü Ordu evinde vs gibi bazı kurum müdürleri farklı yerlerde olmasından dolayı  ciddi manada sıkıntılı bir süreç yaşadım.

Daha öncede haber merkezimize Whatsapp Hattımıza bu konu ile ilgili bir vatandaşımız tarafından sorun iletilmişti.Vatandaşımızın gönderdiği yazısını kamuoyu ile paylaşıyorum.”Bir Devlet dairesi neden ve niçin vardır.Amaç  vatandaşın işini kolaylaştırmak için mi ? Yoksa işini yokuşa sürmek için mi ? Lütfen haber merkezi olarak sorunumu ilgili makamlarla paylaşın. İzmit Kaymakamlık binası şehrin dışında faaliyetini sürdürmektedir.

Zatan kaymakamlık binasını bulana kadar canım çıktı. Neyse ki binayı bulduk işlerimi takip edeceğim,İlçe Milli eğitim müdürlüğünün bir başka yerde olduğunu öğrenince daha da üzüldüm.

İlimizin değerli yöneticilerinden tüm ilgili müdürlüklerin Aynı binada olmaları için uygun bir yerleşim alanı bulmalarını rica ediyorum.”

Okurumuzun sıkıntısı aynen böyle,Kocaeli’nin 12 ilçesinin en gözdesi olan merkez ilçe İzmit’te  yaklaşık mesai saati içersinde yaklaşık 500 bin kişiye ulaştığı bilinmektedir.Türkiye’nin 81 ilinden  40 ili ile merkez nufusuna eş değerdir.

Yeni Kocaeli adliye binası "Adliyenin fiziki şartlarının yetersiz olması nedeniyle yapılan çalışmalar sonucu Milli Savunma Bakanlığına tahsisli Kartepe Dumlupınar Mahallesi, 6 parsel numaralı 1.263.750.00 metrekare yüzölçümlü ve halihazırda K.K. EDOK Muhabere Hizmet Destek Eğitim Komutanlığının faaliyet gösterdiği taşınmazın 170 bin metrekarelik kısmı yeni Adalet Sarayı binasının yapımı için Adalet Bakanlığına tahsis edildi. 

Yeni Kocaeli Adliye binası tamamlandığında, eski yerine İzmit Kaymakamlığının taşınmasını, tüm birim müdürlüklerinin aynı binada yapılandırılması İzmit’te ikamet eden vatandaşlarımızı sevindirecektir.

 

YORUMLAR

Bu Yazıya Yorum Yapılmadı. İlk Yorumu Siz Yapmak İster misiniz? 
Lütfen Resimdeki kodu yazınız
 

Kocaeli Gazetesi, Kocaeli Güncel ve Son Dakika Haberleri Tavsiye Formu

Bu Yazıyı Arkadaşınıza Önerin
İsminiz
Email Adresiniz
Arkadaşınızın İsmi
Arkadaşınızın E-Mail Adresi
Varsa Mesajınız
Güvenlik KoduLütfen Resimdeki kodu yazınız

Yazarın Diğer Yazıları

Evde Kal Sağlıklı Kal25 Mart 2020 Saat: 08:08
Dünyada hızla yayılan, Türkiye'de de şu ana kadar 44 can alan Koronavirüs salgını ile ilgili son günlerde sokağa çıkma yasağı getirilsin önerileri yüksek sesle dile getirilmeye başlandı.
Alanya’da ilk Gün Yaşadıklarım15 Mart 2020 Saat: 18:04
Kışın 327 Bin olan Nüfusu,yılın 8 ayı ve yazın 3 Milyon buluyor.Yabancı Turistlerin akın ettiği yaz tatilini geçirmek için bu şirin ilçeye akın ediyorlar.Burada yerel Esnafın bilinçlendirilmesi gerekiyor.
Vatan Sağ Olsun16 Şubat 2020 Saat: 13:01
Mehmet bizim evin tek çocuğuydu ona askere gitmeden bir gün önce asker kınasi yaptık onu davullarla zurnalarla askere gönderdik.
Kısadan Hisse, Büyük Ders Almamız Gerekiyor19 Ocak 2020 Saat: 12:41
Görkemli ve büyük bir savaş sonucu fethettiği İstanbul içerisinde Alayı ile gezintiye çıkan Fatih, Ayasofya önlerine geldiğinde derinlerden bir inilti duyar.
İncirlik ABD Üssü Neden Kapatılmasın !16 Aralık 2019 Saat: 18:36
Bir vatandaş olarak kapatılması gerekiyorsa İncirlik'i de kapatırız, Kürecik'i de kapatırız, ben bu sözü uzunca zamandır bekliyordum.
Tüm Yazıları
Yukarı ↑