SATILIK DÜKKAN
Selçuk ÇELEBİ
Selçuk ÇELEBİ

Sarı Kocaeli'nin Yükselen Değeridir

Bu süre zarfında hep Lastik iş sendikasının yaptığı, Toplu İş Sözleşmeleri her zaman Kocaeli işçi camiasında damgasını vurmuştur. Yaptığı Toplu İş Sözleşmeri imrenerek izledim.

12 Eylül 2019 Saat: 00:46

SEKA Kağıt Fabrikasında uzun yıllar çalışıp emekli oldum, yaklaşık 26 yıl hizmet edip emekliliğe hak kazandım.

Bu süre zarfında hep Lastik iş sendikasının yaptığı, Toplu İş Sözleşmeleri her zaman Kocaeli işçi camiasında damgasını vurmuştur. Yaptığı  Toplu İş Sözleşmeri imrenerek izledim.

Yani sözün özü Rahmetle andığım Abdullah Karacan bu durumun mimarı olmuş, işçisini eğitmiş bilgilendirmiş ekonomik özgürlüğü noktasında başarı çıtasını daima yükselmiştir.

Baktığınızda yerine geçen Alaattin Sarı sendikanın çizgisini değiştirmemiş hatta burada başarı sağlanacaksa hep birlikte sağlanmasını şiar edinmiştir.

Her zaman sendikanın genel politikasını işçi metfaatları doğrultusunda kullanmış, göreve geldiği süreden bu yana yaklaşık 15 tane sözleşme imzalamıştır. İşçisinin istemediği sözleşmeye imza atmamış,

Her zaman başarılı olma ve işçisinin isteklerine cevap verme gayreti içinde olmuş,TÜPRAŞ işçisinin dahi Lastik İş sendikasına geçmek istedikleri yönünde  kamuoyunda yüksek sesle dillendirildi.

Bazen ahlak kuralları doğrultusunda örgütlü olan işyerlerine girmek etik kurallarımızı çiğnemek olur diye böylesine gayret içersinde olmamış adamlık noktasında duruş sergilemiştir.

Lastik İş Sendikasını Kocaeli’deki durumu ortadadır. Sosyal Tesisleri  ve Oteli ile personeline ciddi manada hizmet etmektedir.

Lastik İş Sendikası gibi bir sendikanın üyesi olmak her işçinin hayalidir. Böylesine kamuoyuna kendini kanıtlamış bir kurumun başkanlığını üstlenen  Alaattin Sarı beyin her zaman yanında olduğumu ve destek verdiğimi belirtiyorum.

YORUMLAR

 
Lütfen Resimdeki kodu yazınız
Bu Yazıya 2 yorum yapılmıştır
Kenan Subaşı 12.09.2019 10:13
Haklısın sayın abdullah karcan başkan çok sevdiğim bir arkadaşımdı ruhu şat olsun alattin sarı baskanda görevinde başarılar dilerim emekcinin yanında olan lastik iş sendikasina başarılar dilerim .
Kenan Subaşı 12.09.2019 10:13
Haklısın sayın abdullah karcan başkan çok sevdiğim bir arkadaşımdı ruhu şat olsun alattin sarı baskanda görevinde başarılar dilerim emekcinin yanında olan lastik iş sendikasina başarılar dilerim .
 

Kocaeli Gazetesi, Kocaeli Güncel ve Son Dakika Haberleri Tavsiye Formu

Bu Yazıyı Arkadaşınıza Önerin
İsminiz
Email Adresiniz
Arkadaşınızın İsmi
Arkadaşınızın E-Mail Adresi
Varsa Mesajınız
Güvenlik KoduLütfen Resimdeki kodu yazınız

Yazarın Diğer Yazıları

Vatan Sağ Olsun16 Şubat 2020 Saat: 13:01
Mehmet bizim evin tek çocuğuydu ona askere gitmeden bir gün önce asker kınasi yaptık onu davullarla zurnalarla askere gönderdik.
Kısadan Hisse, Büyük Ders Almamız Gerekiyor19 Ocak 2020 Saat: 12:41
Görkemli ve büyük bir savaş sonucu fethettiği İstanbul içerisinde Alayı ile gezintiye çıkan Fatih, Ayasofya önlerine geldiğinde derinlerden bir inilti duyar.
İncirlik ABD Üssü Neden Kapatılmasın !16 Aralık 2019 Saat: 18:36
Bir vatandaş olarak kapatılması gerekiyorsa İncirlik'i de kapatırız, Kürecik'i de kapatırız, ben bu sözü uzunca zamandır bekliyordum.
SEKA'yı Unutmak Mümkün Mü !16 Kasım 2019 Saat: 02:12
SEKA EMEKLİSİ olarak,anılarımızı anlatmaya devam ederken hafızalarımızda yer alan,yaşanmış olan olayları okurlarıma paylaşmadan olmaz tabi ki;
Gözleri Yaşararak Anılarını Anlatıyorlar9 Kasım 2019 Saat: 10:17
SEKA 1936 yılında İzmit’e kuruldu. Geçtiğimiz günlerde açılışının bu yana 83 yılının yıldönümü münasebeti ile acaba konu kaç kişini aklına geldi,
Tüm Yazıları
Yukarı ↑