BİL KOLEJİ
Selçuk ÇELEBİ
Selçuk ÇELEBİ

SEKA'yı Unutmak Mümkün Mü !

SEKA EMEKLİSİ olarak,anılarımızı anlatmaya devam ederken hafızalarımızda yer alan,yaşanmış olan olayları okurlarıma paylaşmadan olmaz tabi ki;

16 Kasım 2019 Saat: 02:12

 

 SEKA'yı Unutmak Mümkün Mü !

SEKA EMEKLİSİ olarak,anılarımızı anlatmaya devam ederken hafızalarımızda yer alan,yaşanmış olan olayları okurlarıma paylaşmadan olmaz tabi ki;

Çalışan işcilerin her 3.yılda bir hak ettikleri Derimont yapılan toplu sözleşme gereği kendilerine verilir. En az 6 adet aldığım Derimot’tu giyemedim.Adi bir ürün olduğu için giyildiğinde hele bir topluma girdiğinizde rahatsız edici bir koku verirdi.Onun için çok arkadaşım kullanmazdı.

Gece vardiyasında Derimont’u alan bir arkadaşımın ciddi manada eleştirisi ile karşı karşıya geldim; Arkadaşıma bir öneride bulundum.

Kendisine Bana 10 adet Derimont bul dedim. Ben sana yeter ki sen iste ben sana 100 adet bulurum dedi.Kendisine  2. Gün sonrasına randevulaştık.

Yalnız istediğim Derimonları güzel paket yapın ve belirtilen saatte buluşup bende cebimdeki benzinle derimonları Seka Fabrikasının çıkışında protosta amaçlı yakmayı planlamıştım.

Şübe yönetiminde olduğum için öncelikle başkanımı ve genel başkanımı bilgilendirmem gerektiğide biliyordum.

Şübe başkanıma gereken bilgilendirmeyi yaptım. Bana git genel başkanla paylaş dedi.Bende Sendikanın Genel Merkezine gittim.Bir kaş gün önce vefat eden Sendikamızın Genel Sekreteri Şükrü Kayacık bana çok destek vermişti.Şükrü ağbimi rahmetle anıyorum.Mekanı Cennet olsun inşallah.

Ogün saat 11 00 gibi Genel Müdür İsmet Genç’ten randevü talep edildi. Gün içersinde dönüş yapılıyor ve saat  13 30 ‘da Sendika yönetimi ile Genel Müdürümüz bir araya geliyor.

Çok çok olumlu netice alınıyor.

Daha farklı konularda var onları es geçiyorum. SEKA çalışanları hak ettikleri Derimont’u almaya başlıyor.

İnanın yaklaşık 12 yıl oldu emekli olduğum, halen son aldığım Derimont’umu giyiyorum.

Duygulandığım anlarda oluyor. Çarşıda tesadüf  karşılaştığım arkadaşların giydiklerini görüyorum.

Arkadaşlarımız güzel sözleri beni çok mutlu ediyor.

 

Saygı ve Sevgerimle..

YORUMLAR

 
Lütfen Resimdeki kodu yazınız
Bu Yazıya 2 yorum yapılmıştır
yücel 22.11.2019 21:30
Güzel bir mücadele vermişsiniz, O deri montu giymek keyifli olmalı.
Kenan Subaşı 16.11.2019 15:29
Sayin yazar böylesi güzel anilarinuzi paylaşım teşekkürler ediyorum mutlaka daha farklı anilarinuz.da vardır.paylaşin lütfen
 

Kocaeli Gazetesi, Kocaeli Güncel ve Son Dakika Haberleri Tavsiye Formu

Bu Yazıyı Arkadaşınıza Önerin
İsminiz
Email Adresiniz
Arkadaşınızın İsmi
Arkadaşınızın E-Mail Adresi
Varsa Mesajınız
Güvenlik KoduLütfen Resimdeki kodu yazınız

Yazarın Diğer Yazıları

"Bir Millet İki Devlet"TADEF'i Sahiplenelim25 Mayıs 2020 Saat: 18:39
Türkiye Azerbaycan Dernekler Federasyonu Başkanlığını Bilal Dündar’ın yaptığı Kozluk Mahallesi Mehmet Ali Kağıtcı Sokak Sekapark Otel Yanı Azerbaycan Haydar Aliyev Kültür Evi İzmit/Kocaeli yaklaşık 800 m2 alanda hizmet vermektedir.
Koronavirüs Testimiz Negatif Çıktı30 Nisan 2020 Saat: 03:27
Test sonucum Negatif çıktı,ancak bana şu söylendi, Bu sonuç sizin için ilk adım olarak iyi ama sevindirmesin.Buradan çıktınız hiç tahmin etmediğiniz Koronavirüslü biri ile karşılaştınız.anında virüs mikrobunu kapmak an meselesidir.
Rahmet ve Bereket Ayı Ramazan24 Nisan 2020 Saat: 18:20
Ramazan, insanı özünden kavrayan, bireysel ve toplumsal planda değişim ve dönüşümü kolaylaştıran bir zaman diliminin adıdır.
Evde Kal Sağlıklı Kal25 Mart 2020 Saat: 08:08
Dünyada hızla yayılan, Türkiye'de de şu ana kadar 44 can alan Koronavirüs salgını ile ilgili son günlerde sokağa çıkma yasağı getirilsin önerileri yüksek sesle dile getirilmeye başlandı.
Alanya’da ilk Gün Yaşadıklarım15 Mart 2020 Saat: 18:04
Kışın 327 Bin olan Nüfusu,yılın 8 ayı ve yazın 3 Milyon buluyor.Yabancı Turistlerin akın ettiği yaz tatilini geçirmek için bu şirin ilçeye akın ediyorlar.Burada yerel Esnafın bilinçlendirilmesi gerekiyor.
Tüm Yazıları
Yukarı ↑