gölcük evdekal
Selçuk ÇELEBİ
Selçuk ÇELEBİ

SU BİZİ NEREYE GÖTÜRÜR

Sular yükselince, balıklar karıncaları yer… Sular çekilince de karıncalar balıkları yer… Kimse bugünkü üstünlüğüne ve gücüne güvenmemelidir… Çünkü kimin kimi yiyeceğine.. “Suyun akışı” karar verir… EFLATUN

23 Şubat 2019 Saat: 14:34

 

Sular yükselince, balıklar karıncaları yer… Sular çekilince de karıncalar balıkları yer… Kimse bugünkü üstünlüğüne ve gücüne güvenmemelidir… Çünkü kimin kimi yiyeceğine.. “Suyun akışı” karar verir… EFLATUN

                                                                                                        SU BİZİ NEREYE GÖTÜRÜR

 

 Bugün üstunluk karıncadaysa yarın balığa geçebiliyor ya da tam tersi.Karınca ya da balık olmanın sağladığı üstünlüğe sevinmek kendimizi kandırmaktan öte bir anlam taşımıyor,çünkü kımin kimi yiyeceğine gerçekte suyun hareketi belirliyor.

Bizde” büyük balık küçük balığı yer”deyişi vardır.ama onlar bugün ben yarın sen diyerek eminimki birbirlerini küçük görmek gibi gaflete düşmüyorlardır.Hep bir karınca veya bir balık olabileceklerini düşünüp ona göre yaşıyorlardır.

Bugün güçlü gibi görünen yarın zayıf olabileceğini düşünmüyor ancak yaşanınca anlasılıyor hersey.

 

İş hayatında da ,özel hayattada karınca yada balık olmanın birşeyı değiştirmeyeceğini suyun haraketine bağlı bir yaşantımızın  olduğunu hiç aklımızdan çıkarmamalıyız aslında.

Bugün hapiste olan biri belki de yarın kendisini hapse sokan kişi ile yer değiştirecek.Bugün patron olan biri belki de yarın ışcisiyle yer değiştirecek.Bugün haklı olan kişi  belki de yarın haksız olacak.

Bugün mutlu olan biri belki de yarın mutsuz olacak.Bugün basarılı olan biri belkı de yarın yarın başarısız olacak.

Sanırım önemli olan suyun hareketini takip edip ona göre önlem alıp yaşamak GEREKLİDİR.

 kimin ne olacağı hiç bir zaman belli olmuyor. Eskilerin de söylediği gibi her zaman "ne oldum değil, ne olacağım" demek gerekiyor bu hayatta. 

YORUMLAR

Bu Yazıya Yorum Yapılmadı. İlk Yorumu Siz Yapmak İster misiniz? 
Lütfen Resimdeki kodu yazınız
 

Kocaeli Gazetesi, Kocaeli Güncel ve Son Dakika Haberleri Tavsiye Formu

Bu Yazıyı Arkadaşınıza Önerin
İsminiz
Email Adresiniz
Arkadaşınızın İsmi
Arkadaşınızın E-Mail Adresi
Varsa Mesajınız
Güvenlik KoduLütfen Resimdeki kodu yazınız

Yazarın Diğer Yazıları

"Bir Millet İki Devlet"TADEF'i Sahiplenelim25 Mayıs 2020 Saat: 18:39
Türkiye Azerbaycan Dernekler Federasyonu Başkanlığını Bilal Dündar’ın yaptığı Kozluk Mahallesi Mehmet Ali Kağıtcı Sokak Sekapark Otel Yanı Azerbaycan Haydar Aliyev Kültür Evi İzmit/Kocaeli yaklaşık 800 m2 alanda hizmet vermektedir.
Koronavirüs Testimiz Negatif Çıktı30 Nisan 2020 Saat: 03:27
Test sonucum Negatif çıktı,ancak bana şu söylendi, Bu sonuç sizin için ilk adım olarak iyi ama sevindirmesin.Buradan çıktınız hiç tahmin etmediğiniz Koronavirüslü biri ile karşılaştınız.anında virüs mikrobunu kapmak an meselesidir.
Rahmet ve Bereket Ayı Ramazan24 Nisan 2020 Saat: 18:20
Ramazan, insanı özünden kavrayan, bireysel ve toplumsal planda değişim ve dönüşümü kolaylaştıran bir zaman diliminin adıdır.
Evde Kal Sağlıklı Kal25 Mart 2020 Saat: 08:08
Dünyada hızla yayılan, Türkiye'de de şu ana kadar 44 can alan Koronavirüs salgını ile ilgili son günlerde sokağa çıkma yasağı getirilsin önerileri yüksek sesle dile getirilmeye başlandı.
Alanya’da ilk Gün Yaşadıklarım15 Mart 2020 Saat: 18:04
Kışın 327 Bin olan Nüfusu,yılın 8 ayı ve yazın 3 Milyon buluyor.Yabancı Turistlerin akın ettiği yaz tatilini geçirmek için bu şirin ilçeye akın ediyorlar.Burada yerel Esnafın bilinçlendirilmesi gerekiyor.
Tüm Yazıları
Yukarı ↑