BAYRAM KARE
Selçuk ÇELEBİ
Selçuk ÇELEBİ

Tahir bey ve Fatma hanım bir orta yol bulup uyum içersinde çalışacaklardır

Büyükşehir Belediye Başkanı Tahir Büyükakın'da bu yetenek ve güç vardır.CHP İzmit Belediye Başkanı seçilen Fatma Kaplan Hürriyet'de TBMM'deki ferfonmansınıda hepimiz biliyoruz.

8 Nisan 2019 Saat: 14:39

Cumhur İttifakı Adayı Tahir Büyükakın  kullanılan geçerli 1.151.29 oyun %55.57,610.350 oy alarak ipi göğüsleyen taraf oldu.

Millet İttifakı adayı Serdar Kaman geçerli  oyların  %32.69,359.010  bin oy alarak yarışı ikincilikle kapattı.Bu alınan oy asla küçümsenecek oy değildir.

Gelelim İzmit Belediye başkanlığına Millet İttifakı Adayı Olan Fatma Kaplan Hürriyen  %49.92'si karşılığında ,107.143 bin oy alarak ipi göğüsleyen taraf oldu.

Ak Parti Adayı Azize Sibel Gönül %45,91'in karşılığında 98.128 oy alarak yarışı ikinci tamamladı.

Gelelim İzmit Belediyesi meclis üyeliklerine CHP %45.91,98.128 bin oy alarak 17 meclis üyesi çıkarmış,Ak Parti İse mecliste %47.35 ,101.217 oy alarak 21 meclis üyesi çıkarmıştır.Meclis üye sayısı Ak Partidedir.

İzmit ilçesinde Kocaeli Büyükşehire 107.040 bin oy çıkmıştır.Özellikle bu rakkamları verdim, kafanızı karıştırmak istemiyorum.

MHP meclis üyeleri ve İyi Partinin meclis üyeleri kendi gruplarını kuracaklar.Dolayı ile belediye meclislerinde dört parti temsil edilecektir.

Bu sonuçlara göre seçmen bir takım mesajlar verdi iyi okumak gerekiyor.Unutulmaması gereken çok önemli bir konu vatandaş kavga istemiyor.

Özellikle Ak Parti için Kocaeli'de 13 belediye başkanlığının 12 aldık deyip zafer sarhoşluğuna girilmemeli çünkü İzmit Belediye başkanlığı 4-5 ilçeye bedeldir.

Geçmiş dönemle kıyaslandığında arada çok fark vardır.Kocaeli Büyükşehir Belediyesini yönetmek özel çaba ve yetenek gerekmektedir.

Büyükşehir Belediye Başkanı Tahir Büyükakın'da bu yetenek ve güç vardır.CHP İzmit Belediye Başkanı seçilen Fatma Kaplan Hürriyet'de TBMM'deki perfonmansınıda hepimiz biliyoruz.

Fatma Kaplan Hürriyet bu kent için mutlaka katma değer katmak arzusunda olacaktır.Tahir bey ve Fatma hanım bir orta yol bulup uyum içersinde çalışacaklardır.

Her iki taraf için söylemek zorundayım.Yapılan atamalardan tabiki kendi ekiplerini kurup çalışma gayreti içersinde olmak zorundalar.

Mutlaka yapacak oldukları çalışmalarda kentin menfaatlerini ön planda tutacaklardır.Donanımlı bilgisi ve kültür yapıları ile atayacak oldukları yöneticilerini özenle seçeceklerdir.

Kent yararına alınan kararlarda Kocaeli Haber Dünyası olarak takipcisi olacağız.

YORUMLAR

 
Lütfen Resimdeki kodu yazınız
Bu Yazıya 1 yorum yapılmıştır
Kocaeli haber dünyasını tebrik ediyorum güzel bir tespit yapmis 08.04.2019 20:28
Tebrikler
 

Kocaeli Gazetesi, Kocaeli Güncel ve Son Dakika Haberleri Tavsiye Formu

Bu Yazıyı Arkadaşınıza Önerin
İsminiz
Email Adresiniz
Arkadaşınızın İsmi
Arkadaşınızın E-Mail Adresi
Varsa Mesajınız
Güvenlik KoduLütfen Resimdeki kodu yazınız

Yazarın Diğer Yazıları

"Bir Millet İki Devlet"TADEF'i Sahiplenelim25 Mayıs 2020 Saat: 18:39
Türkiye Azerbaycan Dernekler Federasyonu Başkanlığını Bilal Dündar’ın yaptığı Kozluk Mahallesi Mehmet Ali Kağıtcı Sokak Sekapark Otel Yanı Azerbaycan Haydar Aliyev Kültür Evi İzmit/Kocaeli yaklaşık 800 m2 alanda hizmet vermektedir.
Koronavirüs Testimiz Negatif Çıktı30 Nisan 2020 Saat: 03:27
Test sonucum Negatif çıktı,ancak bana şu söylendi, Bu sonuç sizin için ilk adım olarak iyi ama sevindirmesin.Buradan çıktınız hiç tahmin etmediğiniz Koronavirüslü biri ile karşılaştınız.anında virüs mikrobunu kapmak an meselesidir.
Rahmet ve Bereket Ayı Ramazan24 Nisan 2020 Saat: 18:20
Ramazan, insanı özünden kavrayan, bireysel ve toplumsal planda değişim ve dönüşümü kolaylaştıran bir zaman diliminin adıdır.
Evde Kal Sağlıklı Kal25 Mart 2020 Saat: 08:08
Dünyada hızla yayılan, Türkiye'de de şu ana kadar 44 can alan Koronavirüs salgını ile ilgili son günlerde sokağa çıkma yasağı getirilsin önerileri yüksek sesle dile getirilmeye başlandı.
Alanya’da ilk Gün Yaşadıklarım15 Mart 2020 Saat: 18:04
Kışın 327 Bin olan Nüfusu,yılın 8 ayı ve yazın 3 Milyon buluyor.Yabancı Turistlerin akın ettiği yaz tatilini geçirmek için bu şirin ilçeye akın ediyorlar.Burada yerel Esnafın bilinçlendirilmesi gerekiyor.
Tüm Yazıları
Yukarı ↑