gölcük evdekal
Selçuk ÇELEBİ
Selçuk ÇELEBİ

Vatan Sağ Olsun

Mehmet bizim evin tek çocuğuydu ona askere gitmeden bir gün önce asker kınasi yaptık onu davullarla zurnalarla askere gönderdik.

16 Şubat 2020 Saat: 13:01

VATAN SAG OLSUN...

Mehmet'im henüz 17 yasindayken asker olmak istiyordu ama buna bir engel vardi;bu engel yasiydi.Ahmet askere gitmeyi cok istedigi için yasini büyütmeye karar verdi bu karari bize açtıgında çok karsi çıktık ama o okadar istekliydiki biz bile engel olamadık, Mehmet mahkemeye giderek yasini 2 yil yaşını büyüttü ve bir yıl sonra askerlik celbi geldi evet Mehmedim Sirnak'a gidiyordu.

Bizler cok tereddüdliyken o okadar mutluyduku ki anlatamam hani sanki insan imkansiz birseyi isterde imkansiz oldugunu bildigi halde ister ya sonra o istegi gerceklesir ya iste öyle bir sevinçdi onunki.

Mehmet bizim evin tek çocuguydu ona askere gitmeden bir gün önce asker kınasi yaptık onu davullarla zurnalarla askere gönderdik.

Mehmet askere gittikten bir ay sonra dağıtıma geldi ona usta birliğini nerede yapacagını sorduk oda kendi istegiyle yine Şirnak'ta kalmak istedigini komutanina söylediğini ve komutanının bunu üst yerlere bildirdikten sonra Mehmede isteğinin kabul edildiğini söylemis yani netíce itibariyle oğlumuz yine Şirnak'a gidiyordu.

Mehmet usta birligine gitikden sonra bizi her hafta pazar günü arardi yine bir pazar günü aradi ve o gece namaz dagina göreve cikacaklarini söyledi ve televizyondan Sirnakdaki namaz daginda üç günlük süren operasyon sonunda 2 şehit haberi duyduk elimiz yüreğimizde haberi seyrederken malesef iki şehitden biri bizim oğlumuzdu.

Ben olayi metanetle karşılarken annesi saçlarini yolarak memedim diye ağıt yakıyordu ertesi sabah kapımız çalındı ve bir komutan ve iki asker gelmişti komutan bize zarftan çıkardığı oğlumuzun künyesini verdi vede oğlumuzun ne kadar kahraman birisi oldugunu kanının son damlasina kadar çatıştığını hep önde oldugunu hep ilk kurşunlari attığını anlattı.

O günü oğlumun al bayraga sarılı tabutunu omzumda taşıdım ve oğlumuzu topraga verdik.

YORUMLAR

Bu Yazıya Yorum Yapılmadı. İlk Yorumu Siz Yapmak İster misiniz? 
Lütfen Resimdeki kodu yazınız
 

Kocaeli Gazetesi, Kocaeli Güncel ve Son Dakika Haberleri Tavsiye Formu

Bu Yazıyı Arkadaşınıza Önerin
İsminiz
Email Adresiniz
Arkadaşınızın İsmi
Arkadaşınızın E-Mail Adresi
Varsa Mesajınız
Güvenlik KoduLütfen Resimdeki kodu yazınız

Yazarın Diğer Yazıları

"Bir Millet İki Devlet"TADEF'i Sahiplenelim25 Mayıs 2020 Saat: 18:39
Türkiye Azerbaycan Dernekler Federasyonu Başkanlığını Bilal Dündar’ın yaptığı Kozluk Mahallesi Mehmet Ali Kağıtcı Sokak Sekapark Otel Yanı Azerbaycan Haydar Aliyev Kültür Evi İzmit/Kocaeli yaklaşık 800 m2 alanda hizmet vermektedir.
Koronavirüs Testimiz Negatif Çıktı30 Nisan 2020 Saat: 03:27
Test sonucum Negatif çıktı,ancak bana şu söylendi, Bu sonuç sizin için ilk adım olarak iyi ama sevindirmesin.Buradan çıktınız hiç tahmin etmediğiniz Koronavirüslü biri ile karşılaştınız.anında virüs mikrobunu kapmak an meselesidir.
Rahmet ve Bereket Ayı Ramazan24 Nisan 2020 Saat: 18:20
Ramazan, insanı özünden kavrayan, bireysel ve toplumsal planda değişim ve dönüşümü kolaylaştıran bir zaman diliminin adıdır.
Evde Kal Sağlıklı Kal25 Mart 2020 Saat: 08:08
Dünyada hızla yayılan, Türkiye'de de şu ana kadar 44 can alan Koronavirüs salgını ile ilgili son günlerde sokağa çıkma yasağı getirilsin önerileri yüksek sesle dile getirilmeye başlandı.
Alanya’da ilk Gün Yaşadıklarım15 Mart 2020 Saat: 18:04
Kışın 327 Bin olan Nüfusu,yılın 8 ayı ve yazın 3 Milyon buluyor.Yabancı Turistlerin akın ettiği yaz tatilini geçirmek için bu şirin ilçeye akın ediyorlar.Burada yerel Esnafın bilinçlendirilmesi gerekiyor.
Tüm Yazıları
Yukarı ↑