izmit kadin sagligi dogum merkezi
Selçuk ÇELEBİ
Selçuk ÇELEBİ

Yürüyüş yolunu Heba etmeyelim

Seçim öncesi polemik konusu olmuştu. Alay konusu olmuştu oysa gazın ayağı göründüğü gibi değil, Ak Parti dediğini yapar.

22 Nisan 2014 Saat: 01:06

                                              

Seçim öncesi polemik konusu olmuştu. Alay konusu olmuştu  oysa  gazın ayağı göründüğü gibi değil, Ak Parti dediğini yapar.

Neden tepki oldu. Geçmiş yerel seçimde seçim beyannamesinde  bu talepler vardı.

“Ak Parti  her seçim öncesi yapacağız diyor, sonra yapmıyor” diye…

Böyle düşünenler haksız da değildi. Ancak bu gün izmit’in birinci sorunu  çarşı merkezde ulaşım sorunudur diyen insanların sayısı  çoktu. Hele birde muhalefet partileri bu konuyu fazlası ile dillendirmişti.

Bu sefer bu vaat konumundan çıkarılmalıydı. Tramvay vaadi  mutlaka çözüme kavuşturmalıydı.Çünkü KOÜ'sinde 70 000 öğrenci bulunmaktadır.Bu konu ilgili talep  öğrencilerimizi çok rahatlatacaktı.

Kocaeli’nin siyasi aktörleri söz birliği yapmışlardı. Hepsi hep bir ağızdan Tranvay konusu önceliğimizdir dediler.Anıt Park alanına Tranvay  getirdiler merak eden her kez gitti yerinde gördü inceleme fırsatını yakaladı.

Biz de, “Seçimlerden sonra bu yatırımın takipçisi olacağız” diyerek noktayı koymuştuk.

Son günlerde tramvayla ilgili gelen haberler olumlu Güzergâh belirleniyor, istasyon yerleri kesinleşiyor. Yine hep bir ağızdan olumlu  değerlendirmelere tanık oluyoruz. Ancak İzmit halkının tek talebi var sayın İbrahim Karaosmanoğlu Bir tek yürüyüş yolumuz var  ona dokunmayın sayın başkan.

Kocaeli Haber Dünyası olarak sizden bizde aynı talebi halkımız adına istiyoruz, sayın başkanım Tramvayın gelecek olmasından herkes memnun. Yanı Tranvay gelecek yürüyüş yolunu feda mı edeceğiz. Mutlaka bu konu ile ilgili her çıkmaz konunun  mutlaka on tane çıkış yolu vardır.

Siz sabah erken kalkın yürüyüş yolunda erken saatlerde yüzlerce insanın yürüyüş yaptığını göreceksiniz. Zaten sabahleyin yürüyüş yapanların sayısının fazla olduğunu görünce benim bildiğim İbrahim başkan Tranvay güzargahını yolun altına veya üst kısmına aldıracağını düşünüyorum.

Siz yeter ki isteyin bu işte çıkış yolu bulmak zor değildir.

Kalın Sağlıcakla

YORUMLAR

Bu Yazıya Yorum Yapılmadı. İlk Yorumu Siz Yapmak İster misiniz? 
Lütfen Resimdeki kodu yazınız
 

Kocaeli Gazetesi, Kocaeli Güncel ve Son Dakika Haberleri Tavsiye Formu

Bu Yazıyı Arkadaşınıza Önerin
İsminiz
Email Adresiniz
Arkadaşınızın İsmi
Arkadaşınızın E-Mail Adresi
Varsa Mesajınız
Güvenlik KoduLütfen Resimdeki kodu yazınız

Yazarın Diğer Yazıları

Evde Kal Sağlıklı Kal25 Mart 2020 Saat: 08:08
Dünyada hızla yayılan, Türkiye'de de şu ana kadar 44 can alan Koronavirüs salgını ile ilgili son günlerde sokağa çıkma yasağı getirilsin önerileri yüksek sesle dile getirilmeye başlandı.
Alanya’da ilk Gün Yaşadıklarım15 Mart 2020 Saat: 18:04
Kışın 327 Bin olan Nüfusu,yılın 8 ayı ve yazın 3 Milyon buluyor.Yabancı Turistlerin akın ettiği yaz tatilini geçirmek için bu şirin ilçeye akın ediyorlar.Burada yerel Esnafın bilinçlendirilmesi gerekiyor.
Vatan Sağ Olsun16 Şubat 2020 Saat: 13:01
Mehmet bizim evin tek çocuğuydu ona askere gitmeden bir gün önce asker kınasi yaptık onu davullarla zurnalarla askere gönderdik.
Kısadan Hisse, Büyük Ders Almamız Gerekiyor19 Ocak 2020 Saat: 12:41
Görkemli ve büyük bir savaş sonucu fethettiği İstanbul içerisinde Alayı ile gezintiye çıkan Fatih, Ayasofya önlerine geldiğinde derinlerden bir inilti duyar.
İncirlik ABD Üssü Neden Kapatılmasın !16 Aralık 2019 Saat: 18:36
Bir vatandaş olarak kapatılması gerekiyorsa İncirlik'i de kapatırız, Kürecik'i de kapatırız, ben bu sözü uzunca zamandır bekliyordum.
Tüm Yazıları
Yukarı ↑