Eğitim

Sempozyumda"Yara Bakımının Önemi" Konuşuldu

Sempozyum Kamu Hastaneleri Hizmetleri Başkan Yardımcısı Mustafa Serkan Şenel, Hastane Başhekimi Doç.Dr.Hüseyin Şaşkın ve Sağlık Bakım Hizmetleri Müdürü Serap Akkaya Efe'nin açılış konuşmalarıyla başladı.

23 Şubat 2020 Saat: 00:15
SempozyumdaYara Bakımının Önemi Konuşuldu
Sempozyumda"Yara Bakımının Önemi" Konuşuldu

HASTANEMİZDE KOCAELİ 2.YARA BAKIM SEMPOZYUMU DÜZENLENDİ

Son yıllarda giderek önemini koruyan ,hizmet ve kalite göstergesi olarak gösterilen "Yara Bakımının" önemine dikkat çekmek ve bu konuda farkındalık oluşturmak amacıyla Hastanemizde “Kocaeli 2.Yara Bakım Sempozyumu” yapıldı.

Sempozyum Kamu Hastaneleri Hizmetleri Başkan Yardımcısı Mustafa Serkan Şenel, Hastane Başhekimi Doç.Dr.Hüseyin Şaşkın ve Sağlık Bakım Hizmetleri Müdürü Serap Akkaya Efe'nin açılış konuşmalarıyla başladı. Açılış konuşmalarının ardından; Koç Üniversitesi Hemşirelik Fakülte Dekanı Prof.Dr.Ayişe Karadağ başkanlığında 1.Oturum başladı. Prof.Dr.Ayişe Karadağ "Yara Bakımı Hemşireliği",Yara Bakım Hemş. Fatma Varlı Elmas “Bası Yarasının Değerlendirilmesi ve Hemşirelik Yaklaşımı”, Dr.Öğrt.Üyesi Sertaç Ata Güler “Yaranın Değerlendirilmesinde Tıbbi Görsel Dökümantasyon", konulu sunumlarını gerçekleştirdi.2.Oturum da; Oturum Başkanı Dr.Öğr.Üyesi Hakan Parlar “Vasküler Ülserde ve İskemik Yaralarda Revaskülarizasyon, Op.Dr.Murat Burç Yazıcıoğlu “Zor Yara Yönetimi ve Güncel Yaklaşımlar” Anestezi ve Reanimasyon Yoğun Bakım Hemş.Gamze Akkoyun Girişken “Yara İyileşmesini Etkileyen Faktöreler” konulu sunumlarının ardından sempozyum tamamlandı. Sempozyum sonunda katılımcılara plaket ve çiçekleri takdim edildi.Bolu,Yalova,Bursa,Sakarya,İstanbul illerinden de katılımın sağlandığı Kocaeli 2.Yara Bakım Sempozyumumuza,katılımcılar gün boyu süren programdan memnun kaldıklarını dile getirerek teşekkürlerini ilettiler.

YORUMLAR

Bu Habere Yorum Yapılmadı. İlk Yorumu Siz Yapmak İster misiniz? 
Lütfen Resimdeki kodu yazınız
 

Kocaeli Gazetesi, Kocaeli Güncel ve Son Dakika Haberleri Tavsiye Formu

Bu Haberi Arkadaşınıza Önerin
İsminiz
Email Adresiniz
Arkadaşınızın İsmi
Arkadaşınızın E-Mail Adresi
Varsa Mesajınız
Güvenlik KoduLütfen Resimdeki kodu yazınız
Yukarı ↑