SAG blok
BİL KOLEJİ-
MERT KARA -haber içi

Röportaj

Subaşı,Sibel Gönül Belediye Başkanlığını Hak Ediyor

Sibel Gönül hanım ile tanışmam bana kendisinin ve eşinin samimi ve içten davranışı beni sahiplenmesiyle İzmit'te Başkanlığı Sibel Gönül Hanımın hakettiğini düşünerek Ak partiye geçme kararı aldım.

26 Mart 2019 Saat: 01:16
Sibel Gönül Belediye Başkanlığını Hak Ediyor
Subaşı,Sibel Gönül Belediye Başkanlığını Hak Ediyor

Kentimizde doğmuş,büyümüş bizler kadar bu yaşadığımız kente sorumluluğunun bilincinde olan pırlanta gibi bir genç kardeşimiz Tufan Subaşı.CHP’den 27 Dönem Bitlis’ten Milletvekili adayı olmuş.Daha sonra yaşadığı kentte CHP’den istifa ederek radikal bir karar vererek görkemli bir programla Ak Partiye geçmişti.

SEKA Kağıt Fabrikasında eski dönemde yakınen tanıdığımız başarılı personel müdürlüğü yapan Vedat Subaşı’nın yeğenidir.

S Çelebi:Tufan subaşı kimdir?

T Subaşı:Aslen Bitlis Ahlatlı olmakla beraber doğma büyüme İzmitli, evli iki çocuklu üniversite mezunu özel sektörde yöneticilik ve bankacılık yapmakla beraber 7-8 yıldır kendi işimde Gayrimenkul Yatırım Danışmanlığı Yapmaktayım.

S Çelebi:Siyaset Sizce Nedir ?

T Subaşı: Halka hizmet etme ve hızlı bir şekilde çözüm üretme sanatıdır. Yaşantımızın 7’den 77’ye her bölümünü ilgilendiriyor. Maalesef tutduğumuz takım kadar ilgi ve alaka göstermiyoruz. Daha duyarlı ve hassas olmak durumundayız.

S Çelebi:CHP den İzmit Belediyesine Neden Meclis Üyesi Adayı Oldunuz ?

T Subaşı :Doğup büyüdüğüm şehre sevdalı olduğundan İzmit halkına faydalı olabilmek adına hizmetlerde bulunmak için yerel yönetimde bulunmak istedim. Çevremizde sosyal, ekonomik ve kültürel açıdan çok eksiklerimiz vardı. Sadece bu eksiklerin giderilmesi açısından bir takım çözümler ürettim.

S Çelebi: Projeleriniz Varmıydı ?

T Subaşı:Tabiki birçok projem bulunmaktadır. Bu projelerimi meclis üyesi aday adayıyken basın danışmanı arkadaşlarla da paylaşmıştım. Örnek verecek olursam; tarih kültür projelerimde İzmit’de kendi tarihi yapılarımız ve yabancıların ilçemizde bulunan saklı tarihini ön plana çıkaracak çalışmalarda bulunduğumuzda dolayısıyla bunu yaptığımızda yabancı turistlerin ilimize gelmesini sağlayacaktır.

Bu olay. İlçemizde zaten gelmeyen bir turist sorunu bulunmaktadır. Tur şirketleriyle gerekli iletişimler sağlayarak ilçemize turistlerin gelmesini sağlayacak aktiviteler düzenlemek. Pişmaniye kentinde yaşıyoruz fakat bir pişmaniye pasajınız bile bulunmamaktadır. Pişmaniye pasajı mutlaka açılmalı ve pişmaniyemizi  yurt dışı ve diğer illerden katılım sağlanabileceği her yıl pişmaniye festivallerinin düzenlenmesi ayrıca ilçemizde her yöreden insan bulunmaktadır insanların birbiriyle kardeşliği barışı sağlayıp kaynaşabileceği her yıl halkların buluşması festivalleri düzenlenebilir.Yürüyüş yolunda eski tren yolu olduğunu anımsatır küçük bir tren sembolü ve belli aralıklarda uyarı sesi verilerek demiryolu nostaljisi yaratabiliriz.Bu projelerimden birilerinin alıntı yaptığını açıklamış olduğu projelere baktığınızda görebilirsiniz.

S Çelebi: Sizce İzmitin Ciddi Sorunları Nelerdir ?

T Subaşı:İzmit’de genel olarak en büyük sorun kentsel dönüşüm ve çarpık kentleşme sorunudur.Sokakları çoğu yerde o kadar darki bir itfaiye bile geçemeyecek şekildedir Çoğu mahallede sosyal yaşam alanları bulunmamaktadır.Halen birçok yerde alt yapı sorunu bulunmakta yağmur yağdığında ev ve iş yerlerinin su bastığı mahallelerimiz bulunmaktadır.Otobüslerin gitmediği bölgeler bulunmakta.Kapalı pazarların olması gereken mahallelerimiz bulunmakta.Gelmeyen turist sorunu bulunmaktadır.Çarşıda otopark sorunu sebebiyle insanlar alışveriş merkezlerini tercih etmesiyle çarşı esnafının işleri düşmektedir.Çarşı esnafını kalkındırmalıyız.Tabi nüfus arttıkça trafik sorunumuz da ortaya çıkmıştır.

S Çelebi:Ak Partiye Geçiş sebebin nedir ?

T Subaşı:Kısa  ve öz Anlatacam.chp nin Kocaeli ve İzmit yönetiminin iznit belediye başkan adayının bana karşı olumsuz tutum ve davranışlarının bana vermiş olduğu rahatsızlıkdan dolayı ve bu süreçte Sibel Gönül hanımla tanışmam  bana kendisinin ve eşinin samimi ve içten davranışı beni sahiplenmesiyle İzmitte Başkanlığı Sibel Gönül Hanımın hakettiğini düşünerek Ak partiye geçme kararı aldım.

S Çelebi:Aslen Bitlis Ahlatlısınız Cumhur Başkanımızın Sizin Orda Bir Külliye Yapıyor Olması Hakkında Gmrüşleriniz Nelerdir?

T Subaşı:Selçuklunun baş kenti olmuş Ertuğrul Gazinin Doğduğu Şehir ve Türklerin Anadolu ya Giriş kapısı olan Ahlat da külliye yapması cumhur başkanımızın kendi tarihine ne kadar önem ve değer verdiğini göstermektedir.

YORUMLAR

 
Lütfen Resimdeki kodu yazınız
Bu Habere 1 yorum yapılmıştır
Naim 26.03.2019 08:11
Chp senin projelerini değerlendirmiş sadece asıl cevheri değerlendirmeyi başaramamışlar
 

Kocaeli Gazetesi, Kocaeli Güncel ve Son Dakika Haberleri Tavsiye Formu

Bu Haberi Arkadaşınıza Önerin
İsminiz
Email Adresiniz
Arkadaşınızın İsmi
Arkadaşınızın E-Mail Adresi
Varsa Mesajınız
Güvenlik KoduLütfen Resimdeki kodu yazınız
Yukarı ↑