sol yan -HALIC TERCUME
TOYOTA SAĞ TARAF
SUKAY -haber içi

Güncel

Tamamlanan projeler yaz sohbeti eşliğinde görüşüldü

İzmit Rotary Kulübü'nün 2521. dönem 11. toplantısı Rotaryen Mesut B. Efe’nin ev sahipliğinde gerçekleştirildi. Toplantıda kulübün 280 bin TL’lik eğitime verdiği desteğin ayrıntıları üyelere aktarıldı.

26 Eylül 2020 Saat: 01:25
Tamamlanan projeler yaz sohbeti eşliğinde görüşüldü
Tamamlanan projeler yaz sohbeti eşliğinde görüşüldü

İZMİT ROTARY 280 BİN TL’LİK FON İLE EĞİTİME DESTEK VERDİ

İzmit Rotary Kulübü'nün 2521. dönem 11. toplantısı Rotaryen Mesut B. Efe’nin ev sahipliğinde gerçekleştirildi. Toplantıda kulübün 280 bin TL’lik eğitime verdiği desteğin ayrıntıları üyelere aktarıldı.

İzmit Rotary Kulübü dönem projelerine yer verilerek, yaz toplantısı formatında fon yaratma çalışmalarının ayrıntıları, pandemi önlemleri alınarak gerçekleştirildi. Başkan Mehmet Özel’in il dışında olması nedeniyle bu haftaki toplantıyı Kulüp Başkan Yardımcısı Uğraş Çiftçi yönetti. Kulüp Sekreteri Hüseyin Alçıoğlu, Sayman Mesut Efe, üyeler Alper Terzi, Yenal Berzag, Raif Bolat, Çağatay Kolaylı, Burçin Gülener, Gökhan Çetinkaya, Emre Kulumbur, Tolgay Küçük, Tolga Kaya, Teoman Cesur, İlhan Önem, Gürol Ciğerdelen de hazır bulundu. Dört kişilik misafir ekip ile birlikte kalabalık bir toplantı ve gündemde devam eden ve tamamlanan projeler yaz sohbeti eşliğinde görüşüldü.

BİN ADET KİTAP BASTIRDILAR

Burçin Gülener ‘in başkanlık döneminde aktif olarak start alan ve 1 yıl boyunca devam eden ‘’ Hasta ve Yaşlı Bakıcı Kursunun ‘’ projesi bu dönem itibari ile sonlandırılmış oldu. Toplantı da projeye ait ayrıntıları Burçin Gülener ve İlhan Önem aktardı. İstanbul Bahariye, İzmit Halk Eğitim, Kasev, Maltepe Halk Eğitim ve Tekirdağ Halk Eğitim Merkezlerinde toplam 13 kursun açıldığını ve bu kurs merkezlerinde toplam 237 kursiyerin eğitim alarak diplomalarına kavuştuğu aktarıldı. Öte yandan yaklaşık 850 kişinin hayatına dokunularak toplam 280 bin TL’lik bir fon ile projenin başarılı bir şekilde tamamlandığı belirtildi. Aynı zamanda bu proje kapsamında İzmit Rotary Kulübü tarafından 1000 adet  ‘’Hasta ve Yaşlı Hizmetleri" eğitim kitabı basımı yapılarak kursiyerlere dağıtılıp bir kısmı da bu alanda kaynak yayın olarak oluşturulduğu üyelere ayrıntılarıyla aktarıldı.

İSTANBUL MARATONUNA HAZIRLANIYORLAR

Toplantıda Uluslararası Rotary 2420 Bölge Federasyonu Bölge Hizmet Komiteleri üyesi İzmit Rotary Kulübü üyesi Dr. Teoman Cesur'da  bu dönem başlatılan ve sağlık projelerinden "Kanser Hastalığı" farkındalık yaratma projesinin ayrıntılarını dile getirerek tüm kulüp üyelerine bildi aktardı.  Ve son olarak da İzmit Rotary Kulübünün geçmiş dönem başkanı,  Dönem Guvernör Yardımcısı Raif Bolat kendi grup kulüpleri ile yapılacak olan İstanbul Maratonu ve bu projeden elde edilecek gelir ile sağlanacak burs olanaklarını konusunda bilgilendirme yapıldı. Toplantı sonunda projelerin ayrıntılı sunumları tüm üyeler tarafından beğenilerek büyük alkış aldı. 

Etiketler: kent haberleri,

YORUMLAR

Bu Habere Yorum Yapılmadı. İlk Yorumu Siz Yapmak İster misiniz? 
Lütfen Resimdeki kodu yazınız
 

Kocaeli Haberleri - Kocaeli Gazetesi - Kocaeli Son Dakika Tavsiye Formu

Bu Haberi Arkadaşınıza Önerin
İsminiz
Email Adresiniz
Arkadaşınızın İsmi
Arkadaşınızın E-Mail Adresi
Varsa Mesajınız
Güvenlik KoduLütfen Resimdeki kodu yazınız
Yukarı ↑