Güncel

TÜGVA’DA ŞAMPİYON “ŞAM”

Türkiye Gençlik Vakfı (TÜGVA) Kocaeli İl Temsilciliği tarafından düzenlenen ve İl Lise Koordinatörlüğünün organize ettiği Osmanlı Şehirleri Futbol Turnuvasında şampiyon Şam takımı oldu.

24 Mayıs 2017 Saat: 15:38
TÜGVA’DA ŞAMPİYON “ŞAM”
TÜGVA’DA ŞAMPİYON “ŞAM”

 

TÜGVA’DA ŞAMPİYON “ŞAM”

3.OSMANLI ŞEHİRLERİ FUTBOL TURNUVASI ŞAMPİYONU BELLİ OLDU

Türkiye Gençlik Vakfı (TÜGVA) Kocaeli İl Temsilciliği tarafından düzenlenen ve İl Lise Koordinatörlüğünün organize ettiği Osmanlı Şehirleri Futbol Turnuvasında şampiyon Şam takımı oldu.

56 TAKIM 550 LİSE ÖĞRENCİSİ MÜCADELE ETTİ

3.kez düzenlenen ve Osmanlı’nın hoşgörü politikası ile hükmettiği şehirlerin isimlerinden oluşan takımların yer aldığı Osmanlı Şehirleri Futbol Turnuvasında üçüncülük ve şampiyonluk maçları oynandı. Kocaeli genelinden 550 lise öğrencisinin katıldığı turnuvada 56 takım mücadele etti. Spor ahlakına uygun maçlar sonucunda Şam ve Selanik takımları finale kalmaya kazandılar.

ŞAMPİYON ŞAM

TÜGVA Kocaeli'nin düzenlediği turnuvada üçüncülük ve final heyecanı geçtiğimiz günlerde yaşandı. İlk maç Bağdat ve Gazze takımlarının oynadığı üçüncülük maçı oldu. Oldukça heyecanlı ve spor ahlakına uygun bir şekilde gerçekleşen mücadelede Bağdat takımı rakibiniyenerek üçüncü oldu. Üçüncülük maçının ardından herkesin beklediği Şam ve Selanik takımlarının şampiyonluk maçı oynandı. Rakibini kıran kırana geçen bir mücadelede deviren Şamtakımı 3. Osmanlı Şehirleri Futbol Turnuvasının şampiyonu oldu.

KOCAELİSPOR BAŞKANI BAHRİ YAVUZ DA İZLEDİ

Şampiyonluk maçının ardından ödül töreni gerçekleştirildi.  Ödül törenine TÜGVA Kocaeli İl Temsilcisi Yusuf Yazıcı, Kocaelispor Başkanı Bahri Yavuz,Kocaeli Büyükşehir Belediyesi Gençlik ve Spor Hizmetleri Dairesi Başkanı Ali Bilgi, Spor Şube Müdürü Ziyaülhak Sarıgül ve Kocaeli Amatör Spor Kulüpleri Federasyon Başkanı Murat Aydın katıldı. Final maçını beraber seyreden misafirler turnuvanın ödüllerini birlikte verdiler.

Şampiyon; Şam (Gebze STFA Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi) takımı

İkinci; Selanik (İzmit Anadolu İmam Hatip Lisesi) takımı

Üçüncü;Bağdat (Muallim Naci Anadolu Lisesi) takımı

En centilmen takım; Kerkük (Gölcük Adnan Menderes Anadolu İmam Hatip Lisesi) takımı

En iyi kaleci; Muhammet Demir- Bağdat takımı (Muallim Naci Anadolu Lisesi öğrencisi)

Gol kralı; Mervan Şimşek – Gazze takımı (Mimar Sinan Anadolu Lisesi öğrencisi)             

 

YAZICI “HER ZAMAN SPORA ÖNEM VEREN BİR VAKIF OLDUK”

Ödül töreni öncesi ev sahibi olarak Türkiye Gençlik Vakfı Kocaeli İl Temsilcisi Yusuf Yazıcı açılış konuşmasını yaptı. Yazıcı, ''Biz kurulduğumuz günden bu güne kadar spora önem veren bir vakıf olduk. Osmanlı Şehirleri Futbol Turnuvası bunun en güzel örneğidir. Bu güzel turnuvayı 3. kez düzenlemenin haklı gurunu yaşamaktayız.  Turnuvanın başından sonuna kadar gençlerimize yardımcı olan ve turnuvayı organize eden başta İl Lise Koordinatörümüz Bahadır Okur ve tüm ilçe lise koordinatörlerimizeayrıca turnuvaya katılan ve renk katan tüm gençlerimize teşekkür ediyorum. Gençler ahlakları ve mücadeleleri ile büyüklerine bir kez daha örnek oldular. Turnuvanın düzenlenmesinde maddi ve manevi emeği geçen büyüklerimize de teşekkürü bir borç biliriz'' dedi.

YAVUZ “KOCAELİSPOR SİZ GENÇLERİN”

Kocaelispor Başkanı Bahri Yavuzda turnuva final maçını seyredenler arasındaydı. Başkan Yavuz,  kupa töreninden önce açıklamalarda bulundu. Yavuz, ''Öncelikle böyle güzel bir turnuvayı düzenleyen, gençlerimize spor ahlakını aşılamaya çalışan Türkiye Gençlik Vakfı’na çok teşekkür ediyorum. Siz gençlerimizi de ayrı ayrı tebrik ediyor ve başarılarınızın devamını diliyorum. Kocaelispor siz genç kardeşlerimizindir. Desteğinizi bekliyoruz'' dedi.

BİLGİ “TÜGVA'NIN SPORA OLAN DESTEĞİNİ TAKDİR EDİYORUM”

Türkiye Gençlik Vakfı (TÜGVA) Kocaeli İl Temsilciliğinin organize ettiği turnuvayı, Kocaeli Büyükşehir Belediyesi Gençlik ve Spor Hizmetleri Dairesi Başkanı Ali Bilgi'de takip etti. Ali Bilgi, final müsabakasının ardından konuşma yaptı. Bilgi yaptığı konuşmada, ''Genç kardeşlerimizin böyle güzel ve başarılı spor organizasyonlarına katılmaları bizi ziyadesiyle mutlu etmektedir. Aynı şekilde TÜGVA Kocaeli İl Temsilciliğinin spora verdiği bu desteği takdir etmekteyim. Böyle sportif faaliyetler inanın gençlerimizin gelişiminde o kadar faydalı oluyor ki. Futbol, basketbol gibi takım halinde oynan sporlar insanların fiziki güç kazanlarının yanı sıra ani karar verme ve strateji gibi özelliklerin gelişimini de sağlamaktadır. Başta şampiyon Şam takımı olmak üzere turnuvaya katılan tüm takımları tebrik ediyorum.'' dedi.

AYDIN “ASKF OLARAK DESTEĞE HAZIRIZ”

Final maçını spor camiasının en önemli isimlerinden Kocaeli Amatör Spor Kulüpleri Federasyon Başkanı Murat Aydın da takip etti. Aydın final ödül töreni ardından yaptığı açıklamada “TÜGVA’yı yakından takip ve takdir ediyoruz. Gençler ile ilgilenen bir vakfın spor faaliyetleri yürütmesi de ayrıca takdir edilmeli. Sportif aktiviteler ile ahlaklı bir nesil yetişeceğini düşünerek, biz Federasyon olarak elimizden gelen desteğivermeye hazırız” dedi.

 

YORUMLAR

Bu Habere Yorum Yapılmadı. İlk Yorumu Siz Yapmak İster misiniz? 
Lütfen Resimdeki kodu yazınız
 

Kocaeli Gazetesi, Kocaeli Güncel ve Son Dakika Haberleri Tavsiye Formu

Bu Haberi Arkadaşınıza Önerin
İsminiz
Email Adresiniz
Arkadaşınızın İsmi
Arkadaşınızın E-Mail Adresi
Varsa Mesajınız
Güvenlik KoduLütfen Resimdeki kodu yazınız
Yukarı ↑