Güncel

TÜGVA’DAN; STRATEJİK DÜŞÜNCE OKULU

Türkiye Gençlik Vakfı ( TÜGVA) Kocaeli, başarılı çalışmalarına bir yenisini daha ekliyor. TÜGVA Kocaeli, liseli gençlere yönelik “Stratejik Düşünce Okulu” açıyor.

27 Aralık 2017 Saat: 11:57
TÜGVA’DAN; STRATEJİK DÜŞÜNCE OKULU
TÜGVA’DAN; STRATEJİK DÜŞÜNCE OKULU

 

TÜGVA’DAN; STRATEJİK DÜŞÜNCE OKULU

Türkiye Gençlik Vakfı ( TÜGVA) Kocaeli, başarılı çalışmalarına bir yenisini daha ekliyor.  TÜGVA Kocaeli, liseli gençlere yönelik “Stratejik Düşünce Okulu” açıyor.

YENİ NESİL GENÇ

Başta Kocaeli olmak üzere tüm Türkiye 'de gençliğe yönelik başarılı çalışmaları ile sıkça adından söz ettiren TÜGVA, ilimizde gençliğe yönelik yeni bir projenin startını verdi. TÜGVA Kocaeli tarafından organize edilen proje; Türkiye’nin jeopolitik konumunun sonuçlarını, ileri-çağ tekniklerinin ülkemiz açısından önemini, yenilenebilir ve yeni enerji kaynaklarının ülkemiz ve dünyadaki yerini, küreselleşen dünyada beşeri faktörlerin değerlendirilmesi ve yol haritasının belirlenmesi gibi konuların farkına varılarak “Yeni Nesil Genç!” modelinin oluşturulması için düzenlenecek. Stratejik Düşünce Okulu; sekiz ana başlık altında işlenecek derslerden ve seçilecek otuzar kişilik dört grup öğrenciyle gerçekleştirilecek olan eğitim ve kariyer programıdır.

BÜROKRAT OLMAYA İLK ADIM

Lise öğrencilerine yönelik olan Stratejik Düşünce Okulu'nun amacı ise liseli gençlerin dış politika, İslamofobi, yeni nesil enerji kaynakları hakkındaki bilgilerini arttırmak, Türkiye’nin ekonomik potansiyeli hakkında bilgi vermek, bürokrat olma ideali taşıyan öğrencilere temel oluşturmak ve enerji kaynakları üzerinden ekonomi, yeni nesil enerji kaynakları, diplomasi, insan, güvenlik, dış politika hakkında gençlerin bilinçlenmesini sağlamak; üniversitede uluslararası ilişkiler, sektörel enerji, kamu yönetimi ve siyasal bilgiler sahasında kariyer hedefleyen gençlerimizi bu alanda hazırlamak olarak belirtildi.

İLK ŞART LİSE ÖĞRENCİSİ OLMAK

İzmit ve Gebze olmak üzere iki farklı merkezde gerçekleşecek olan programa 60 erkek ve 60 kız öğrenci katılım sağlayabilecek. Stratejik Düşünce Okulu’na başvurabilmek için lise öğrencisi ve derslere zaman ayarlayabilmek yeterli olmaktadır.  Başvuru süreci 1-21 Ocak olarak belirlendi. 22 Ocak - 9 Şubat arasında mülakatlarının yapılacağı ve sonuçların açıklanacağı Stratejik Düşünce Okulu'nun ilk dersi 10 Şubat 2018 tarihinde başlayacak.

YORUMLAR

Bu Habere Yorum Yapılmadı. İlk Yorumu Siz Yapmak İster misiniz? 
Lütfen Resimdeki kodu yazınız
 

Kocaeli Gazetesi, Kocaeli Güncel ve Son Dakika Haberleri Tavsiye Formu

Bu Haberi Arkadaşınıza Önerin
İsminiz
Email Adresiniz
Arkadaşınızın İsmi
Arkadaşınızın E-Mail Adresi
Varsa Mesajınız
Güvenlik KoduLütfen Resimdeki kodu yazınız
Yukarı ↑