gölcük evdekal
Ugur Gencer
Ugur Gencer

Devletimizin kilometrelerce uzaklıkta ki gücü

Çin'den tüm dünyaya yayılan Koronavirüs salgını sonrası Karayip Denizi'nde bulunan Canouan Adası'nda mahsur kalan 10 Türk işçisi içlerinden biri de benim kardeşim çok şükür sağ salim Türkiye’ye getirildiler.

17 Mayıs 2020 Saat: 15:50

 

Devletimizin kilometrelerce uzaklıkta ki gücü

Çin'den tüm dünyaya yayılan Koronavirüs salgını sonrası Karayip Denizi'nde bulunan Canouan Adası'nda mahsur kalan 10 Türk işçisi içlerinden biri de benim kardeşim çok şükür sağ salim Türkiye’ye getirildiler.  

Ne mutlu, devletimizin gücünü 9 bin kilometre uzaklıkta Karayip Denizi'nde bulunan Canouan Adası'nda bile hissettiler. 

Kardeşim Mertcan “Devletimizin gücü Dünyanın en küçük noktalarından bile hayranlıkla izleniyor” dedi. Ve bu cümlesi hepimiz için gurur vericiydi.

Canouan Adasında kaldıkları sürece her gün görüntülü olarak kendisiyle konuştum ve her seferinde adım gibi yurda döneceklerini bildiğim için kendilerine “Sabredin sabrın sonu selamettir” dedim.

Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan'ın talimatıyla 74 ülkeden 25 binden fazla Türk vatandaşının Türkiye'ye getirildiği gibi kardeşimin de içinde bulunduğu 10 kişilik turizm çalışanın kısa süre içinde cennet vatanımıza getirileceklerine adım gibi emindim.

21 Mart tarihli “Koronavirüs Bize Neler Öğretti Neler?”  başlıklı yazımda da paylaştığım gibi “Km’lerce uzaklıkta olsalar da seslerini duyacak Devlet büyüklerimiz mutlaka olacaktır. Buna inancım tamdır” demiştim.

Bu süreç içersinde son olarak Survivor 2020 yarışma programının çekimleri için Dominik Cumhuriyeti'nde bulunan Acun Ilıcalı kardeşimi telefonla arayarak “Nerede kaldıklarını, konaklama yerlerinde sorun olup olmadığını, kaç kişi olduklarını sorarak kendilerinin 12 Mayıs’ta Türkiye’ye dönmek için bir organizasyon yaptıklarını belirterek, kardeşime bayrama kadar evlerinizde olursunuz, siz bana emanetsiniz” dedi. Acun Ilıcalı ne konuştuysa hepsi gerçekleşti ve kardeşim Mertcan Gençer, Onur Balkan, Muhammet Karaaslan, Özge Işın, Talat Çam, Cem Karakaya, Mehmet Öztürk, Mehmet Kaya, Serkan Kibrit ve Hulusi Gökçe Özdere gecesinde gözlerine uyku girmediği doğan güneş günü mahsur kaldıkları Karayip Denizi'nde bulunan Canouan adasına yaklaşık 2 saat mesafesi olan St.Vincent'e vapurla yolculuk yaparak  St Vincent havaalanına ilk defa iniş yapan geniş gövdeli Turkish Airbus A330-200 Türk Hava Yolları'na (THY) ait uçakla hasret ve özlem duydukları ülkemize geldiler.

Sağlık durumlarının iyi olduğu turizm çalışanları şimdi, KYK Tekirdağ Çorlu Erkek Öğrenci Yurdunda karantina altına alınarak bayrama kadar ailelerine kavuşacakları karantina sürecinin bitmesini dört gözle bekliyorlar. 

Bu süreçte Mazlumların Dostu, Kimsesizlerin Kimsesi, Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan’a, Dışişleri Bakanımız Sayın Mevlüt Çavuşoğlu’na, Cumhurbaşkanlığı İletişim Başkanımız Sayın Fahrettin Altun’a ve 14 saatlik yolculuk boyunca her şeyi en ince ayrıntısına kadar düşünerek bu organizasyonu gerçekleştiren Acun Ilıcalı'ya ve emeği geçen tüm Devlet büyüklerimize sonsuz teşekkürler.

Bayramda evlatlarından ayrı bırakmadığınız ailelerden aldığınız hayır duası sizleri korusun. Rabbim Devletimize zeval vermesin.

Beklenen Gün Gelecekse Çekilen Çile Kutsaldır.

 

Yerelden,Ulusala

 

 

 

YORUMLAR

Bu Yazıya Yorum Yapılmadı. İlk Yorumu Siz Yapmak İster misiniz? 
Lütfen Resimdeki kodu yazınız
 

Kocaeli Gazetesi, Kocaeli Güncel ve Son Dakika Haberleri Tavsiye Formu

Bu Yazıyı Arkadaşınıza Önerin
İsminiz
Email Adresiniz
Arkadaşınızın İsmi
Arkadaşınızın E-Mail Adresi
Varsa Mesajınız
Güvenlik KoduLütfen Resimdeki kodu yazınız

Yazarın Diğer Yazıları

Kovid-19 Acı, Taburcu Olanlar Mutluluk Veriyor9 Nisan 2020 Saat: 17:40
Koronavirüsten hayatını kaybedenlerin sayısı yerine iyileşip çiçeklerle, alkışlarla hastanelerden taburcu olan vatandaşlarımızı paylaşıp olumlu gelişmelerden bahsetsek olmaz mı?
Koronavirüsüyle Türeyen Saygısızlar!26 Mart 2020 Saat: 11:54
Toplum olarak birlik beraberlik içinde Dünya’yı etkisi altına alan Koronavirüsü illetiyle tek yumruk mücadele ederken bunu fırsat bilen saygısızlar dayanışma ruhumuzu zedelemektedirler.
Koronavirüs Bize Neler Öğretti Neler?21 Mart 2020 Saat: 20:53
Tüm hijyen kurallarına özen gösteriyor olsak bile, gün boyu elimizde olup,yüzümüze,kulağımıza götürdüğümüz cep telefonlarının büyük risk taşıdığını unutmayalım!
Corona Virüs Elbet Geçer, Ya İçimizdeki Vurguncular!13 Mart 2020 Saat: 12:06
İçinde bulunduğumuz dönemde Corona Virüsü’yle ilgili yoğun bilgi kirliliği yayılıyor. Bilirkişiler reyting uğruna klavye başında çabalıyor. Virüsle ilgili mastır yapanların sayısı hızla artıyor.
İster öyle İster böyle ol!5 Mart 2020 Saat: 23:29
İnsan olmak, şartlar ne olursa olsun günümüzde insan kalabilmek zor meziyettir. Herkese nasip olmaz.
Tüm Yazıları
Yukarı ↑