sol yan -HALIC TERCUME
TOYOTA SAĞ TARAF
Ugur Gencer
Ugur Gencer

Okumak Gerekir!

Arkanı sağlama alarak, küçük dağları ben yarattım edası yerine sorunları çözmek gerekir.Hak ettiğin makamlara gelmek için önce sahada varlık gösterip sonra masaya hakim olmak gerekir.

7 Ocak 2020 Saat: 17:39

Okumak Gerekir!

Arkanı sağlama alarak, küçük dağları ben yarattım edası yerine sorunları çözmek gerekir.Hak ettiğin makamlara gelmek için önce sahada varlık gösterip sonra masaya hakim olmak gerekir.

Makamda kalmak için siyasi arayışlar yerine, projeler sunmak, üretmek gerekir.Birilerini değil? Her kesimi mutlu etmek gerekir.  

Kimsenin adamı olmadan çok çalışmak gerekir.

Gücünü başkalarından almak yerine vatandaşın sorunlarını çözerek güçlü olmak gerekir.Şikayetlere yazılı geri dönüş yapmak yerine şikayet olmaması için gayret etmek gerekir.

Sarı zarf alıp savunma vermek yerine gönüllerde kalabilmek gerekir.Aksaklıkları ertelemek yerine merhem olmak, kanayan yarayı sarmak gerekir.

Sorunlar karşısında geçiştiren değil? Çözüm odaklı yönetici olmak gerekir.

Neden olmuyor? Sorusuna mazeret sunmak yerine imkanları zorlamak gerekir.Olmayanı başarmak için ekipçe daha planlı çalışmak, hedefe koşmak gerekir.

Her zaman ilklere imza atmak, taklitlerden kaçmak gerekir.

Tepelerde gezinmek yerine, aşağılarda olup meydana gelebilecek sorunlara anında müdahale etmek gerekir.Ne olursa olsun verilen görevi iyi yapmak gerekir.

Başarıyı sosyal medyadan, üstlerini beğenerek, paylaştıklarını retweet yaparak değil?  Sorunları çözerek yakalamak gerekir.

Emanet olan makamlarda ebedi kalıcı olarak değil, her an pılını pırtını toplayıp gidecekmiş gibi hazır olup kalıcı eserler bırakmak gerekir.

Her gelişin bir gidişi, her çıkışın bir inişi olduğunu unutmamak gerekir.Makam ve koltukların kimsenin babasının tapulu yeri olmadığını iyi bilmek gerekir.

Emanete ihanet etmeden, bulunduğun konuma şükür ederek, gönülden çalışarak, gönülleri fethetmek gerekir.Başarmak ve memnuniyet için önce mücadele sonra samimiyet gerekir.

Çok çalışıp gönülleri kazanmak, hayır duası almak gerekir.Yastığa başını koyduğunda huzurlu olmak gerekir.

Elini vicdanına koyduğunda rahatlaman gerekir.

Aldığın maaşı hak ediyor olman gerekir.Yapman gerekenleri çok iyi biliyor olsan da uygulayabiliyor olman gerekir.

Gerekeni de yeri ve zamanı geldiğinde gerektiği gibi yapman gerekir.

En güzeli beklentin olmadan kimsenin peşinden koşmadan huzurlu olmak gerekir.Kendine yapılmasını istemediğin “Mobbing” taktiklerini altındakilere uygulamadan başarıyı ekipçe yakalamak gerekir.

Saygı duyulan bir yönetici olup bilgi birikim ve donanımınla yönetmen gerekir.

Tüm bunları yaparken torpil/referans gibi yöntemlerle bulunduğun yere gelmemen gerekir.

Gemlik Kaymakamlığı görevinden emekli olan Gürbüz Karakuş’a ait bir sözle yazımı tamamlamak istiyorum.  

“Emanet ve adalet, hak-hukuk, kul hakkı bilinci olmayan kişiyi asla devlet-millet hizmetinde (bürokrasi de ve siyasette) tutmamak lazımdır! Bu tip kişiler,nimet insanlar değil,külfet insanlarıdır; adanmış değil,dadanmış kişilerdir!..”

 

Yerelden Ulusala

 

 

 

 

 

YORUMLAR

Bu Yazıya Yorum Yapılmadı. İlk Yorumu Siz Yapmak İster misiniz? 
Lütfen Resimdeki kodu yazınız
 

Kocaeli Gazetesi, Kocaeli Güncel ve Son Dakika Haberleri Tavsiye Formu

Bu Yazıyı Arkadaşınıza Önerin
İsminiz
Email Adresiniz
Arkadaşınızın İsmi
Arkadaşınızın E-Mail Adresi
Varsa Mesajınız
Güvenlik KoduLütfen Resimdeki kodu yazınız

Yazarın Diğer Yazıları

Gönüllere değil? Tuşlara dokunmaya devam edeceğiz!17 Eylül 2020 Saat: 17:31
Öğretmen sınıfa girdiğinde ayağa kalkıp günaydın demeden, kamera karşısında sadece gün kurtarılır.
Kurtulmak gerek!19 Ağustos 2020 Saat: 13:36
Her siyasetçinin sözüne aldanıp macera peşinde koşup boş yere beklentiye girme “Kelin ilacı olsa başına sürer.” Atasözünü aklına getir ve kurtul.
Devletimizin kilometrelerce uzaklıkta ki gücü17 Mayıs 2020 Saat: 15:50
Çin'den tüm dünyaya yayılan Koronavirüs salgını sonrası Karayip Denizi'nde bulunan Canouan Adası'nda mahsur kalan 10 Türk işçisi içlerinden biri de benim kardeşim çok şükür sağ salim Türkiye’ye getirildiler.
Kovid-19 Acı, Taburcu Olanlar Mutluluk Veriyor9 Nisan 2020 Saat: 17:40
Koronavirüsten hayatını kaybedenlerin sayısı yerine iyileşip çiçeklerle, alkışlarla hastanelerden taburcu olan vatandaşlarımızı paylaşıp olumlu gelişmelerden bahsetsek olmaz mı?
Koronavirüsüyle Türeyen Saygısızlar!26 Mart 2020 Saat: 11:54
Toplum olarak birlik beraberlik içinde Dünya’yı etkisi altına alan Koronavirüsü illetiyle tek yumruk mücadele ederken bunu fırsat bilen saygısızlar dayanışma ruhumuzu zedelemektedirler.
Tüm Yazıları
Yukarı ↑