SAG blok
BİL KOLEJİ-
MERT KARA -haber içi

Siyaset

’’ÜLKE SAVUNMASI İÇİN ATACAĞIMIZ ADIMLARDA HİÇ BİR ÜLKEDEN İZİN ALMAYACAĞIZ‘’

AK Parti Kocaeli Milletvekili İlyas Şeker, bugün gerçekleştirilen TBMM Genel Kurulu’nda söz alarak ülke gündeminde önemli yere sahip S-400’ler ile ilgili değerlendirme de bulundu.

18 Temmuz 2019 Saat: 16:52
’’ÜLKE SAVUNMASI İÇİN ATACAĞIMIZ ADIMLARDA HİÇ BİR ÜLKEDEN İZİN ALMAYACAĞIZ‘’
’’ÜLKE SAVUNMASI İÇİN ATACAĞIMIZ ADIMLARDA HİÇ BİR ÜLKEDEN İZİN ALMAYACAĞIZ‘’

SAVUNMAMIZA ÖNEM VERMEK ZORUNDAYIZ

AK Parti Kocaeli Milletvekili Şeker, Gazi Meclis’in bugün düzenlenen genel kurulunda söz alarak ülke gündemimizde ve ulusal gündemde önemli yere sahip S-400’ler ile ilgili değerlendirme de bulundu.

S-400’lerin alınmasının ülkemizin savunulması noktasında önemli ve ciddi bir adım olduğunu ifade eden Şeker, Genel Kurul’da hazır bulunan milletvekillerine Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün şu sözlerini hatırlattı; “Biz de herkes gibi doğal olarak savunmamıza gerektiği kadar önem vermek zorundayız. Savunma sınırı yoktur, savunma yüzeyi vardır. O yüzey, bütün vatandır.“ dedi.

S-400’LER DOĞRUDAN EGEMENLİK HAKLARIMIZLA İLGİLİDİR

TBMM Genel Kurulu’nda yapmış olduğu konuşmanın devamında S-400’lerin doğrudan egemenlik haklarımızla ilgili olduğunu ve bundan dolayı geri adımın atılmasının mümkün olmadığını ifade eden AK Parti Kocaeli Milletvekili İlyas Şeker sözlerinin devamında ise ;

’’Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan, S-400 hava savunma sistemi ile ilgili olarak ‘Biz, S-400'leri alarak savaşa hazırlanmıyoruz. Barışı ve kendi milli güvenliğimizi garanti altına almaya çalışıyoruz. S-400 meselesi doğrudan egemenlik haklarımızla ilgili bir konudur ve bundan geri adım atmayacağız. demektedir. Ülkemizin ekonomide, özellikle de savunma sanayinde güçlü olması bir tercih değil, bir zorunluluktur. S-400’ler doğrudan egemenlik haklarımızla ilgilidir. Ülke savunması için atacağımız adımlarda hiçbir ülkeden izin almayacağız ve baskılara boyun eğmeyeceğiz.’’ ifadelerini kullandı.

YORUMLAR

Bu Habere Yorum Yapılmadı. İlk Yorumu Siz Yapmak İster misiniz? 
Lütfen Resimdeki kodu yazınız
 

Kocaeli Gazetesi, Kocaeli Güncel ve Son Dakika Haberleri Tavsiye Formu

Bu Haberi Arkadaşınıza Önerin
İsminiz
Email Adresiniz
Arkadaşınızın İsmi
Arkadaşınızın E-Mail Adresi
Varsa Mesajınız
Güvenlik KoduLütfen Resimdeki kodu yazınız
Yukarı ↑