Güncel

Yıldızlı’dan 17 Ağustos mesajı

Cumhuriyet Halk Partisi Kocaeli İl Başkan Vekili Harun Özgür Yıldızlı yaralarını hala sarmaya çalıştığımız 17 Ağustos Gölcük Depremi’nin yıldönümü dolayısı ile bir mesaj yayınladı.

16 Ağustos 2019 Saat: 15:37
Yıldızlı’dan 17 Ağustos mesajı
Yıldızlı’dan 17 Ağustos mesajı

CHP İl Başkan Vekili Yıldızlı’dan 17 Ağustos mesajı

 

Cumhuriyet Halk Partisi Kocaeli İl Başkan Vekili Harun Özgür Yıldızlı yaralarını hala sarmaya çalıştığımız 17 Ağustos Gölcük Depremi’nin yıldönümü dolayısı ile bir mesaj yayınladı. CHP İl Başkan Vekili Harun Özgür Yıldızlı yayınladığı mesajda şu ifadelere yer verdi;

 

“Asrın felaketi olarak adlandırılan 17 Ağustos 1999 Gölcük Depremi’nde yaşananların acısını hala yüreğimizde taşıyoruz. Binlerce canın yitip gittiği, binlerce kişinin evsiz kaldığı bir gecede, koca bir şehirde hayat ışığının nasıl söndüğüne en ağır şekilde şahitlik ettik. Gündelik hayatlarımızda çok şey sığdıramayacağımızı düşüneceğimiz 45 saniyelik bir süre içerisinde, bundan tam 20 yıl önce kaç yakınımızı yitirdiğimizi bile sayamadık. Depremin değil, binaların insanları öldürdüğünü gördük. Alınmamış önlemler, deprem gerçeğini görmemezlikten gelerek yapılan binaların, usule aykırı imar projelerinin, rant için içi doldurulan Körfez’in binlerce kişinin hayatına nasıl mal olduğunu gördük. Tüm acıları hala hafifletememişken, her yerde bas bas dile getirdiğimiz deprem gerçeği maalesef görmemezlikten gelinmeye devam ediyor. Hala rant uğruna imarda 4 kat gözüken evler 8 kata kadar çıkartılıyor, bir anda olmayacak yerlerden konut projeleri türüyor, Marmara Denizi’nin içi Derince, Körfez kıyılarında hala doldurulmaya devam ediyor. Deprem için farkındalık yaratmak sadece müze açmakla, anma programları düzenlemekle olmuyor. Deprem gerçeğine uygun olarak izlenecek bir yerel politikaya ihtiyacımız var. Buradan tüm yönetim kadrolarına sesleniyorum; kenti rant uğruna teslim ettiğiniz, ihale verdiğiniz, imarda değişiklik yaptığınız o çok sevdiğiniz yakınlarınızı, kıramadığınız ahbaplarınızı da depremde kaybedebilirsiniz. Başka bir Kocaeli yok. Bu kentte yaşayan herkes bir depremzededir. 20 yıl önce bu şehirde taş üzerinde taş kalmadığında bile yuvamızı terk etmedik, edemedik. Gelin, onca acıya rağmen hala dimdik ayakta durmaya çalışan Kocaelimiz’e köstek değil, destek olalım. 17 Ağustos Gölcük Depremi’nde hayatını kaybeden tüm vatandaşlarımıza Allah’tan rahmet, yakınlarına sabırlar diliyorum”

YORUMLAR

Bu Habere Yorum Yapılmadı. İlk Yorumu Siz Yapmak İster misiniz? 
Lütfen Resimdeki kodu yazınız
 

Kocaeli Gazetesi, Kocaeli Güncel ve Son Dakika Haberleri Tavsiye Formu

Bu Haberi Arkadaşınıza Önerin
İsminiz
Email Adresiniz
Arkadaşınızın İsmi
Arkadaşınızın E-Mail Adresi
Varsa Mesajınız
Güvenlik KoduLütfen Resimdeki kodu yazınız
Yukarı ↑